Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Sucuoğlu: “Kurultaya beş-altı adayla gitmek UBP’ye yakışmaz”

Sucuoğlu: “Kurultaya beş-altı adayla gitmek UBP’ye yakışmaz”

(ER MEYDANI TV-ÖZEL): Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) sonbaharda yapılacak kurultayında başkanlık için aday olması beklenen Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, “Kurultaya beş-altı adayla gitmek UBP’ye yakışmaz. Çocuk oyuncağı değil. Bu büyük partiye iki-üç aday yakışır. Demokrasi gereği olabilir ama hoş karşılanmaz” dedi.

Sucuoğlu, adaylık için kararını tabandan gelecek işarete göre vereceğini de açıkladı.

Faiz Sucuoğlu, dün akşam Mustafa Alkan’ın hazırlayıp sunduğu, Kıbrıs Genç TV’de canlı yayınlanan Er Meydanı programına konuk oldu.

Mustafa Alkan’ın “UBP’de potansiyel adaylardan birisiniz diyebilir miyiz?” sorusuna “Olabilir. Tabanın göstereceği işaret benim için esastır. Niyetten öte kabul görüp görmeme önemli. Bunu bir hafta on günde tespit edebilirim” dedi.

“Genel seçimlerde UBP’nin Özgürgün liderliğindeki başarısına rağmen ona karşı aday çıkmak doğru mu?” sorusunu yanıtlayan Sucuoğlu, adaylıkların demokrasi gereği olduğunu söyledi.

UBP kurultayında birçok başkan adayı olacağına işaret edilmesi üzerine Sucuoğlu, “Kurultaya beş-altı adayla gitmek UBP’ye yakışmaz. Çocuk oyuncağı değil. Bu büyük partiye iki üç aday yakışır. Demokrasi gereği olabilir ama hoş karşılanmaz” ifadelerini kullandı.

Sucuoğlu, geçmişte yedi adaylı kurultayda sorun olmazken iki adaylı kurultayda sorun yaşandığının hatırlatılması üzerine ise “İki adaylı ama bölünme yaşanan kurultay bize ders oldu bir daha olmaz” dedi.

Sucuoğlu, UBP’nin şu anda yerel seçime odaklandığını  belirterek, kurultayı daha sonra düşünmenin daha mantıklı ve doğru olacağını kaydetti.

“Yerel seçimde ciddi başarı bekliyoruz”

Yerel seçimlerde UBP’nin adaylarını belirlediğini de ifade eden Sucuoğlu, özetle şöyle konuştu:

“Mağusa’da bağımsız aday İsmail Arter’i, Girne’de bağımsız aday Nidai Güngördü’yü destekliyoruz. Diğer ilçelerde kendi adaylarımızı çıkarmış bulunuyoruz. Birkaç yer dışında da bütün ülke sathında adaylarımız hazır. Ciddi bir başarı bekliyoruz. Yüzde 36 oy potansiyelimiz var. Başarılı bir genel seçim geçirdik, bunun yansımalarını bekliyoruz. Yerel seçimlerde kişiler de parti kadar önemli.”

Faiz Sucuoğlu, hükümet ortağı partilerin Lefkoşa’da tek aday çıkarmasıyla UBP adayı Hasan Sertoğlu’nun seçimi çok rahat kazanacağını da savundu.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir