Menü Altı
Menü Altı

Salahi Şahiner: Onca yılın emeği, üreticiye sırtını dönen hükümet yüzünden dalında kalmak üzere

Salahi Şahiner: Onca yılın emeği, üreticiye sırtını dönen hükümet yüzünden dalında kalmak üzere

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, üreticinin tadının tuzunun olmadığını ifade ederek, “Lefke ve Güzelyurt bölgesinde konuşulan başka bir konu da yok. Onca yılın emeği ve mücadelesi olmayan bir hastalık ve üreticiye sırtını dönen bir hükümet yüzünden dalında kalmak üzere” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Salahi Şahiner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, narenciye üreticilerinin tadının tuzunun olmadığını söyledi.

“Üreticinin boynu bükük, gözleri uykusuz. Lefke ve Güzelyurt bölgesinde konuşulan başka bir konu da yok. Onca yılın emeği ve mücadelesi olmayan bir hastalık ve üreticiye sırtını dönen bir hükümet yüzünden dalında kalmak üzere” diyen Salahi Şahiner, yabancı sermeyenin ise zor durumda olan üreticinin narenciye arazilerine çökmek için etrafında “kol gezdiğini” savundu.

Salahi Şahiner’in açıklaması şöyle:

“Üreticinin tadı tuzu yok. Üreticinin boynu bükük, gözleri uykusuz. Lefke ve Güzelyurt bölgesinde konuşulan başka bir konu da yok. Onca yılın emeği ve mücadelesi olmayan bir hastalık ve üreticiye sırtını dönen bir hükümet yüzünden dalında kalmak üzere. Yabancı sermaye ise zor durumda olan üreticinin deyim yerinde ise narenciye arazilerine çökmek için etrafında kol geziyor. Oysa üreticilerimizin talepleri gayet insani idi: Üreterek topraklarına sahip çıkmak istiyorlar, satıp kurtulmak değil.”

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir