Menü Altı
Menü Altı

Saner: “UBP hükümet konusunda halkın menfaatleri için ne gerekirse yapacak”

Saner: “UBP hükümet konusunda halkın menfaatleri için ne gerekirse yapacak”

UBP Gazimağusa milletvekilliğine yeniden seçilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, UBP’nin yeni hükümetin kurulabilmesi için halkın menfaatleri doğrultusunda gerekeni yapacağını söyledi.

Saner, UBP Parti Meclisi’nin en kısa sürede toplanarak yeni hükümet konusunu ve diğer partilerin kararlarını değerlendireceğini açıkladı.

Saner, bu akşam konuk olduğu Er Meydanı programında Mustafa Alkan’ın soruları üzerine, UBP’ye kapılarını kapatan Halkın Partisi’nin kararının doğru bir davranış olmadığı görüşünü ifade etti ve “Kapıyı direkt kapatmanın anlamı yok. Oturur konuşursunuz, anlaşamazsanız söylersiniz. Yapılanı doğru bulmam, bunu halkın iradesine saygısızlık görüyorum. HP’nin, DP’yle görüşmesi tutarsızlık olur. Politikacılar tutarlı olmalı. Halk hepimizin Meclis’te kaç milletvekiliyle temsil edileceğini belirledi” dedi.

CTP Parti Meclisi’nin UBP’le herhangi bir koalisyonda yer almama kararı da Mustafa Alkan tarafından Er Meydanı’nda duyuruldu ve Saner de kararı programda öğrendi.

Saner, “UBP’den en yetkili organ PM en kısa zamanda toplanacak. UBP tarihsel olarak misyon ve vizyonunu her zaman ortaya koydu. Önceliğimiz halkımızdır. Halk için her şeyi yapmaya muktediriz. Halkı çözümsüz bırakmamak için elden geleni yaparız. İnanıyorum ki PM, konu gündeme geldiğinde Kıbrıs Türk halkının menfaatleri için ne gerekirse o adımı atacaktır” diye konuştu.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir