Menü Altı
Menü Altı

“Ortam” kavgası

“Ortam” kavgası

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Ortam gazetesi ile dünden itibaren  hiçbir bağının kalmadığını açıkladı.

TDP’den yapılan yazılı açıklamada, geçen gün önce şirket direktörü Esat Varoğlu’na görevden alındığına yönelik bir yazı gönderildiği, ardından da TDP’nin kirasında bulunan binaya girilerek Ortam Gazetesi’nin hazırlandığı bilgisayarların sökülerek alınıp götürüldüğü belirtilerek, bu konuda yasal işlem başlatıldığı duyuruldu.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sayın Mehmet Çakıcı kendi Genel Başkanlığı döneminde, teamüllere aykırı ve hiçbir başkan ve üyenin tenezzül dahi etmediği bir şekilde, Ortam gazetesini de yayınlamakta olan Toplumcu Ltd’e ait hisselerde artırıma giderek, TDP’ye ait olan şirkete akrabası olan bir çalışan ile birlikte sahip olmuştur.

1981 yılından itibaren geçerli olan teamül, Partinin Genel Sekreteri başkanlığında MYK üyeleri şirketin hissedarları idi. Her görev değişim ile birlikte de hisseler göreve yeni gelen kişilere devredilmekteydi. Bu uygulama Çakıcı’nın Genel Başkanlığı ile ters yüz edildi.

Geçtiğimiz gün önce şirket direktörü Sayın Esat Varoğlu’na görevden alındığına yönelik bir yazı gönderildi, ardından da Cengiz Han Sokak/ Köşklüçiflik adresinde ve TDP’nin kirasında bulunan binaya girilerek, etik olmayan bir şekilde Ortam gazetesinin hazırlandığı bilgisayarlar sökülerek alınıp götürüldü.

Bu konuda yasal işlem başlattığımızı kamuoyuna duyurmak isteriz.

Ayrıca, 28 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla ‘Ortam’ ismiyle yayınlanmakta olan gazete ile hiçbir bağımızın olmadığını belirtmek isteriz. “

“TDP kendi sesi ve sözü ile çok daha güçlü bir şekilde yola devam edecek”

Açıklamada, TDP’nin, toplumun desteği ile yolunda emin adımlarla yürümeye ve güçlenmeye devam ettiği, önümüzdeki kısa dönemde kendi sesi ve sözünü çok daha güçlü bir şekilde toplumla paylaşacağı ifade edilerek, “Her türlü çabaya rağmen TDP’nin güçlenmesini engelleyemeyenlere en büyük gücün toplum olduğunu bir kez daha hatırlatırız” denildi.

ER MEYDANI TV duyurmuştu

Ortam gazetesinin yönetimindeki değişiklik ER MEYDANI TV’den dün duyurulmuştu.

Ortam gazetesi bugün künyesinde Genel Yayın Yönetmeni sıfatıyla yer alan Haldun Cambaz adını da çıkardı ve yerine “yayın kurulu” ibaresini ekledi.

Dün logosunda “Emek en yüce değerdir” mottosuyla yayımlanan Ortam bugün bu ifadeyi “yazdıysa doğrudur” şeklinde değiştirdi.

* “Ortam” gazetesi el değişti

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir