Menü Altı
Menü Altı

“Ortam” gazetesi el değişti

“Ortam” gazetesi el değişti

Kıbrıs Türk medyasının en eski gazeteleri arasında yer alan Ortam gazetesi el değişti. Toplumcu Demokrasi Partisi’ne yakın çizgide yayın yapan gazete, bugünden itibaren Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler yönetimine geçti.

Sahibi yine Toplumcu Ltd. olan gazetede Esat Varoğlu yönetim kurulu başkanlığından alındı; direktörler olarak Mehmet Davulcu ve Zühal Koreli göreve getirildi. Ortam’ın Genel Yayın Yönetmeni Haldun Cambaz ise yerini korudu.

Ortam’ın mavi olan logosu da kırmızıyla değiştirildi ve logo üstüne “barış, demokrasi ve özgürlük yolun” altına ise “emek en yüce değerdir” mottosu yazıldı.

“Emek en yüce değerdir” mottosunu Yenidüzen gazetesi de kullanıyor.

Ortam gazetesi, yönetim değişikliğiyle adres de değiştirdi ve Kumsal bölgesinde bir yere taşındı.

“Ortam aslına döndü”

Gazete bugünkü sayısında “Ortam aslına döndü” başlığıyla TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın açıklamasını yayımladı.

Çakıcı, Ortam’ın yıllardan sonra yeniden sahibine döndüğünü belirterek 1976’dan beri devam eden geleneğin tüm değerlerine sahip çıkıldığını kaydetti.

Toplumcu Ltd. çoğunluk hisse sahibi Çakıcı, Kıbrıs Türk halkını sesi olma geleneğini kurulduğu günden itibaren haber, yorum ve yayın politikasıyla ortaya koyan Ortam’ın bugünden itibaren aynı anlayışla yayınlarını sürdüreceğini bildirdi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir