En Ust

21 Haziran 2024

Menü Altı
Menü Altı

Kum zambaklarının sahili artık daha temiz

Kum zambaklarının sahili artık daha temiz

Gazimağusa’da, Her Daim Dostlar grubunun öncülüğünde, Gazimağusa Belediyesi ve Çevre Koruma Dairesi ekiplerinin de destek verdiği temizlik etkinliğiyle, DAÜ Beach Club ile Glapsides arasında kalan sahil temizlendi.

“Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar?” sloganıyla düzenlenen ve nesli tükenmekte olan kum zambaklarının yaşam alanı olan bölgede yer alan temizlik etkinliği, bu sabah 06.00-07.00 saatleri arasında yapıldı.

Çevre Koruma Dairesi ve belediye ekiplerinin bir araya geldiği temizlik etkinliğinde ayrıca Çevre Koruma Dairesi’nin hazırladığı çevreyi kirletmenin para cezası verilen bir suç olduğunu anlatan levhalar da belirli aralıklarla sahile yerleştirildi.

“Kirlilik değil, temiz sahillerimiz, ormanlarımız konuşulsun”

Her Daim Dostlar grubu sözcüsü Yusuf Yüksel Şentuğ, “Bu sabah bir araya gelen yurtseverler doğa severler, DAÜ Beach Club ve Glapsides arasında kalan ve nesli tükenmekte olan sahillerimizin nazlı prensesi nergis kokulu çiçeklerimiz kum zambaklarının yaşam alanını Çevre Koruma Dairesi Müdür ve personeli, Gazimağusa Belediyesi temizlik işleri emekçilerinin de desteğiyle tertemiz yaptık” dedi.

Temizlik etkinliği, nesli tükenme tehlikesi altındaki kum zambaklarının bulunduğu sahilde yapıldı

Şentuğ, çevreyi kirletenleri uyarıcı levhalar da koyduklarını belirterek ,“Umut ederiz ki hiç ceza alan olmasın, hiç kimse çevreyi ve kum zambaklarının yaşam alanı kumulları kirletmesin. Tertemiz sahillerimiz sokaklarımız ormanlarımız olsun. Kirletenleri biz yurttaşlar uyaralım ülkemize çevremize sahip çıkalım. Kirliliğimiz değil temiz sahillerimiz, ormanlarımız ve ülkemizin güzellikleri konuşulsun” ifadelerini kullandı.

Yusuf Yüksel Şentuğ, etkinliğe katılan CTP Gazimağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay’a, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı’ya, Gazimağusa Belediyesi ve temizlik bölümü çalışanlarına, yurtsever duyarlı yurttaşlara teşekkür etti.

Her Daim Dostlar grubunun sahil temizliğinde sorumsuz insanların yarattığı kirlilikle mücadele edildi

Şentuğ, “Uçmuyorsa kuşlar ölüyorsa balıklar nasıl yaşar insanlar. Kuşların rahatça uçtuğu balıkların çoğalarak yaşadığı ve insanların özgürce yaşadığı bir çevre için mücadele etmeye devam” diyerek temiz bir çevre için duyarlılık çağrısı yaptı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir