Menü Altı
Menü Altı

Canlı yayında imzaladılar

Canlı yayında imzaladılar

Kış saatine geçilmesi talebiyle toplam 33 sendika, sivil toplum örgütü ve siyasi partinin sürdürdüğü “Kabul Etmiyoruz” başlıklı imza kampanyasına Er Meydanı programında da destek verildi.

CTP Lefkoşa Milletvekili Birikim Özgür ve Er Meydanı programı yapımcısı ve sunucusu Mustafa Alkan, kampanyaya canlı yayında imza attı.

Dün akşam Kıbrıs Genç TV’de yayımlanan Er Meydanı programına konuk olan Birikim Özgür, toplumun hassasiyetine ve ülkenin coğrafi konumuna dikkat çekerek hükümetin kraldan çok kralcı zihniyetle Türkiye’deki uygulamayı birebir yansıtmasını eleştirdi.

Özgür, uçak seferleri, bankacılık işlemleri ve iş yaşamı gibi gerekçelerin doğru olmadığını, farklı saat dilimlerindeki ülkeler arasında bu tür işlemlerin aynen devam edebildiğini vurgulayarak “Saatlerin sırf Türkiye’ye yalakalık yapmak için değiştirilmesi ve uyumlaştırılması çok büyük yanlıştır. Kaldı ki ben eminim Türkiye yetkililerine sorulsa ‘sizin tercihiniz neyse onu yapın yeter ki sisteminizi ve sorunlarını sahiplenin. Orada farklı bir devlet var. Reformlarınızı yapın, düzlüğe çıkın’ diyecektir” diye konuştu.

Birikim Özgür, CTP’nin de “Kabul Etmiyoruz” kampanyasına aktif destek verdiğini hatırlatarak canlı yayında imzayı attı.

Er Meydanı yapımcısı ve sunucusu Mustafa Alkan da yıllardır uygulanan kış saatinin son iki yıldır kaldırılmasından halkın mutsuz olduğunu belirterek “Kendi irademizi öne sürmezsek başkalarının iradesine uymak zorunda kalırız” dedi.

İmza kampanyasının buna karşı başlatıldığını belirten Alkan, yetkililerin bir an önce yanlış uygulamadan vazgeçmesini istedi.

Alkan, imza kampanyasının “Toplumu dünyadan izole edip karanlığa mahkum bırakan kış mevsiminde yaz saati uygulamasını kabul etmiyoruz. Coğrafi koşullarımıza uygun saat dilimine geçilip saatlerin bir saat geri alınmasını talep ediyoruz” şeklindeki metnini okuyarak imzasını attı.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir