Menü Altı
Menü Altı

Zeki Çeler: Sayın başbakan açıklasın bakanları nerede?

Zeki Çeler: Sayın başbakan açıklasın bakanları nerede?

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) eski Milletvekili Zeki Çeler, sosyal medya üzerinden ülke genelinde meydana gelen elektrik kesintilerine tepki gösterdi.

Çeler, “Bunun yaşanacağını sağır sultan biliyordu. Günlerdir, bırak aylardır haberciler haberini veriyor. Ama ne bir önlem ne bir tedbir aldınız. Bu yüzyılda tüm ihtiyaçların başını çeken elektrikten günlerdir mahrumuz” dedi.

“İşyerleri çalışamıyor, mekanlar zaten ekonomik krizden etkilenirken üzerine bir de hizmet verememe eklendi” diyen Çeler, kafelerde elektrik olmadığını bu yüzden kahve yapılamadığını, marketlerin buzdolaplarının çalışmaması üzerine donmuş ve serinde tutulması gereken ürünlerin bozulmaya yüz tuttuğunu vurguladı, “Otellerin jeneratörleri daha ne kadar buna dayanabilecek? Turiste ne diyecekler?” diye sordu.

Çeler, şöyle devam etti:

“Elektrikli medikal araçlara bağlı olan insanlarımızın hali ölüme terkedilmiş gibi… Ve sanırım Bakanlar Kurulu’nun 3’de 1’i yurt dışı tatilinde… Bu mudur bu devlete ve devletin vatandaşlarına reva gördüğünüz? Sayın başbakan açıklasın, bakanları ve ilgili bakan nerede?”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.