Menü Altı
Menü Altı

Uyuşturucudan 3 tutuklu

Uyuşturucudan 3 tutuklu

Kurban Bayramı’nın birinci günü ülke genelinde çeşitli polisiye olaylar yaşandı.

Polis Basın Bülteni’ne göre dün saat 18.45 sıralarında, Demirhan-Lefkoşa anayolunda yol kenarında şüpheli görülen İ.D’nin (E-31) aracında yapılan aramada sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 55 gram ağırlığında madde ile içerisinde tütün ile karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet elle sarmış ucu yanık sigara bulundu. İ.D.’nin tutuklandığı kaydedildi.

Öte yandan dün 20.40 sıralarında, Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapan Y.G’ye (E-25) narkotik detektör köpeğinin tepki vermesiyle yapılan aramada, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 3 gram ağırlığında madde bulunarak emare olarak alındı. Y.G. tutuklandı.

Dün 18.45 sıralarında yine Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapan S.B’ye (E-43) narkotik detektör köpeğinin tepki vermesiyle üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, bavulu içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 8 gram ağırlığında madde bulunarak emare olarak alındı. S.B de tutuklandı.

Güzelyurt’ta hırsızlık

Bayramın ilk gün, hırsızlık olayı da yaşandı. Dün 04.00 sıralarında, A.W.D.N. (E-25) Güzelyurt’ta faaliyet gösteren bir iş yerine girerek 47 bira, yarısı dolu 1 şişe viski ve 1 şişe rakı çaldı.

Çaldığı içkiler tasarrufunda bulunan A.W.D.N. tutuklandı.

Öte yandan Polis Basın Bülteni’ne göre 30 Ağustos’ta 10.30 sıralarında, S.Z (E-44) Koruçam’da, Nihat Semerci’nin, aracının torpido gözünde bulunan ve içerisinde 3 bin 750 TL, 350 Euro nakit para ve ehliyet olan cüzdanını çaldı. S.Z.’nin tutuklandığı bildirildi.

Girne’de araba yandı

Girne’de dün 15:05 sıralarında, Mete Adanır Caddesi’nde faaliyet gösteren bir mağazanın oto parkında park halinde bulunan, Rıza Demir’e ait LA 300 plakalı aracın motor bölümünde, muhtemelen elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu yangın çıktı.

Yangın sonucu aracın tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği ve olayla ilgili soruşturmanı sürdüğü kaydedildi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir