En Ust

21 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Üstel, Lefke bölgesini ziyaret etti

Üstel, Lefke bölgesini ziyaret etti

“1 .5 yılda önemli yasaları ve projeleri hayata geçirmeyi başardık”UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, Lefke bölgesini ziyaret etti.

verilen bilgiye göre, Üstel’e ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş ve UBP Milletvekili Fırtına Karanfil eşlik etti.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel ziyarette yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevini kendisine vermesinin üzerinden bir buçuk yıl geçtiğini kaydetti ve önemli yasaları ve projeleri hayata geçirmeyi başardıklarını söyledi.

banner91
“Göreve geldiğimiz günden bugüne, uzun yıllardır bekleyen köklü sorunların çözümüne yönelik tarihi bir sorumluluk yüklendik. Korkmadan, cesaret ve kararlılıkla, yıllar boyu atılmayan adımları attık, yapılmayan reformları yaptık, tamamlanmayan projeleri hayata geçirdik. Mecliste de boş oturmadık. Milletvekillerimiz yasama görevlerini yerine getirmek için komitelerde canla başla çalıştılar. Tarihte en çok yasa yapan hükümetlerden biri olduk” şeklinde konuştu.
Üstel “Türk lirasında yaşanan değer kaybını dikkate aldık alım gücünü korumak için çalışanlara yüzde 100’e yakın artış verdik. Hayat pahalılığını yılda 3’e çıkarıyoruz. Özel sektöre özel prim desteğini sürdüreceğiz. Sosyal yardım alanların maaşlarını da yüzde yüz artırdık. Her kesime dokunduk ve dokunmaya da devam edeceğiz. Teşvik vermeyi sürdüreceğiz. Her kesime kaynaklar dahilinde yetişmeye çalışıyoruz. Ancak şundan emin olun ki; Anavatan Türkiye’mizin desteğiyle büyük projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“Sayın Erdoğan’ın başlattığı yeni açılım sürecinde yolumuza devam edeceğiz”

KKTC Devleti’nin ve insanının daha ileriye gitmesini istemeyenlere karşı, daha iyisini, daha güzelini, çok çalışarak yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Üstel, “Ulusal davamızda yeni politikamız ve iki devlet temelinde çözüm prensibimiz ortada… Federasyon tezi artık bitmiştir. Yanı başımızda bir savaş var. Dünya seyrediyor. Biz bu acıların aynısını yaşadık. Ama yanımızda Anavatan Türkiye’miz vardı. 20 Temmuz 1974 ile bu adaya barış geldi. Bugün Filistin’in garantörü yok. İsrail her gün saldırıyor. Hastaneleri bombalıyor. İnsanlar göz göre göre ölüyor. Gidecek yerleri yok, su yok, yiyecek yok. Nerede insan hakları? Nerede BM Güvenlik Konseyi? Nerede AB? Birileri hala federasyonu, Türkiye’nin içerisinde olmadığı AB’yi savunuyor, garantörlüğü sulandırıyor… Biz bunları kabul etmiyoruz. Anavatan Türkiye’mizin desteğiyle, dış dünyaya açılım yolculuğumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türk Devletleri Teşkilatı ile ilişkilerin her geçen gün arttığını da söyleyen Üstel, “tarihi” diye nitelediği Azerbaycan ziyaretinin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşılacağını kaydetti. Üstel, KKTC’yi dünyayla kucaklaştırma sürecinin adım adım ilerleyeceğini de belirtti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir