Menü Altı
Menü Altı

Ticaret Odası’ndan partilere çağrı: “Erken seçimi öteleyin”

Ticaret Odası’ndan partilere çağrı: “Erken seçimi öteleyin”

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Cumhuriyet Meclisi’nde temsilcisi bulunan partileri, erken seçim için düşünülen 7 Ocak tarihini yeniden değerlendirmeye ve ötelemeye çağırdı.

Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada, bunun toplumun geneli için yararlı olacağı görüşü ifade edilerek “Cumhuriyet Meclisi’mizde temsilcisi bulunan partileri, seçim tarihi ile ilgili değerlendirmelerinde bu hassasiyetimizi dikkate almaya ve seçim için düşünülen tarihi yeniden değerlendirmeye çağırırız” denildi.

Açıklamada, Cumhuriyet Meclisi’nde en büyük iki gruba sahip Cumhuriyetçi Türk Partisi ile Ulusal Birlik Partisi’nin milletvekilliği genel seçimlerinin 7 Ocak 2018 tarihinde yapılması konusunda yoğunlaştıkları anımsatılarak, “Elbette böyle bir kararı alma yetkisi münhasıran Cumhuriyet Meclisimize aittir. Demokrasinin önkoşulsuz gereksinimi olan seçimlerin sağlıklı bir ortamda yapılması Oda’mızın en büyük arzusu ve dileğidir” ifadelerine yer verildi.

Ülkede geleneksel olarak Aralık ayının, 7’den 70’e herkesin okullarda, işyerlerinde, dairelerde ve evlerinde sosyalleşmeyi en yoğun yaşadığı ve ekonomik aktivitelerin azami seviyeye çıktığı bir ay olduğu vurgulanan açıklamada, 7 Ocak 2018’de erken seçim yaparak Aralık ayının yukarıda bahsedilen şekilde yaşanması yerine seçim kampanyaları ve olası seçim ortamı gerginlikleri ile geçirilmesini sakıncalı buldukları belirtildi.
 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir