En Ust

23 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

TDP: “Yapanın yanına kalmamalı”

TDP: “Yapanın yanına kalmamalı”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Asım İdris, hukuk sisteminde köklü reforma gitmenin ülkede öncelikle yapılması gereken işlerin başında geldiğini söyledi.

Ülkede, yapanın yanına kar kalan bir düzen oluşturulduğunu savunan İdris, “Hukuk dışı, usulsüz, keyfi ve kamu vicdanını rahatsız eden onlarca, yüzlerce olay yaşanmasına rağmen, adalet sisteminde siyasi bağlantılı tek bir olay bile sonuçlanmadı. Bu kabul edilebilir değildir” dedi.

Yargıdaki sorunların her adli yılın açılışında en üst makamlar tarafından gündeme getirildiğini, ortaya çözüm önerileri konulduğunu ancak sorunların azalmak yerine arttığını söyleyen TDP Genel Sekreteri İdris, yazılı açıklamasında ülkedeki hukuk sistemiyle ilgili değerlendirme yaptı.

“Kimse bu toplumun geleceğinden daha fazla çalamayacak”

Son dönemlerde, geçmişte de olduğu gibi hukuk dışı ve usulsüz olayların gündeme geldiğini, ortada ciddi iddiaların dolaştığını söyleyen Asım İdris, partisinin hukuk sistemiyle ilgili hedefini şöyle aktardı:

“TDP olarak yapanın yanına kar kalmayacağı, hesap sormanın içselleştirilerek, kanıksandığı bir düzen kurmakta kararlıyız. Adil bir düzeni ancak geçmişi temiz ve kimseye göbek bağı olmayan yapılar oluşturabilir. Kimse ‘nasıl olsa bir şey olmaz’ diyerek bu toplumun geleceğinden daha fazla çalamayacak. Hesap sorma mekanizması mutlaka oluşturulacak, herkes yaptıklarından dolayı bir gün mutlaka hesap vereceğini bilecek, adımlarını ona göre atacak. TDP olarak bu yapıyı kurmakta kararlıyız.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir