Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

TDP PM kararını açıkladı

TDP PM kararını açıkladı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi (PM) dün akşam toplandı. Merkez Yönetim Kurulu’nun UBP ile koalisyon görüşmesi yapılmaması kararını onaylayan PM, siyasete güven kazandırılabilecek her türlü hükümet formülünü ise halk adına görüşmeyi görev ve sorumluluk addettiğini açıkladı.

TDP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığındaki toplantıda 7 Ocak’ta gerçekleştirilen erken seçimler ile olası hükümet görüşmeleri değerlendirildi.

TDP PM toplantıda şu kararı aldı:

“Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) geçtiğimiz akşam almış olduğu; Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile koalisyon görüşmesi yapılmaması kararını; UBP’nin olduğu herhangi bir formülde yolsuzlukların üzerine gidilemeyeceği, haksız vatandaşlıkların sorgulanamayacağı ve partizanca uygulamaların düzeltilemeyeceği gerekçesi ile onaylar;

TDP ile bu konularda aynı hassasiyeti gösteren partilerle, siyasete güven kazandırabileceğimiz her türlü hükümet formülünü Kıbrıs Türk Halkı adına görüşmeyi görev ve sorumluluk olarak addeder.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir