En Ust

17 Haziran 2024

Menü Altı
Menü Altı

TDP Gençlik Örgütü 7. Olağan Kurultayı gerçekleşti

TDP Gençlik Örgütü 7. Olağan Kurultayı gerçekleşti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü’nün 7. Olağan Kurultayı Merkez Lefkoşa’da yapıldı. Gülcan Soyluethem ve Ataöv Yalkut, yeni Gençlik Örgütü Eş Başkanları olarak seçildi

Özkunt: Mine Atlı ve Mehmet Harmancı gençlik örgütlerinin önemini anlatan en iyi örneklerdir
Divan Kurulu’nun; TDP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Özkunt, TDP Mağusa İlçe Başkanı Ece Balcı ve Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı’dan oluştuğu kurultay, demokrasi ve barış yolunda hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Kurultayda ilk sözü alan Özkunt, gençlerin siyasete yönlendirilmesinin, ülke sorunlarıyla ilişkili farkındalıklarının artırılmasının; geleceğin liderlerinin yetiştirilmesi açısından büyük öneme haiz olduğunu vurguladı ve Genel Başkan Mine Atlı ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın buna en iyi örnekler olduğunu kaydetti.

Özkunt, “Gençlik kurultayı arkasından ilçe kurultaylarımız gerçekleşecek ve 26 Şubat’ta da genel kurultayımız yapılacak. Bugünkü kurultay ve tüm bu süreçlerin partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. TDP’nin ülkede hak ettiği konuma gelmesi için hep birlikte çalışma olanağımız olacağı için mutluyum, hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Yıllar sonra parti başkanlığına geldiğini ve parti içinde yaşadığı en büyük muhalefetin de gençlik örgütünden geldiğini anlatan Mine Atlı, bunun kendisi için çok ilginç ve önemli bir deneyim olduğunu belirtti.

Mine Atlı, “Gençler çok etkili olabiliyor. Biz de bu gençlere borcumuzdur ve onlara alternatif bir sol mücadele alanı yaratmamız gerekir diyerek sorumluluk almamız gerektiğine inandık. Bu süreç benim için çok öğretici oldu. Partinin bu zor sürecinin sonu çok umutlu olacak. Daha da büyüyeceğimize inanıyorum. Mücadeleyi tatlı kılacak olan da yine sizler ve bizleriz. İyi ki varsınız, yeni görev alacak olan arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir