Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Tatar: Elektrikte sıkıntı yaşanabilir

Tatar: Elektrikte sıkıntı yaşanabilir

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, toplantının başında iç tüzüğün 62. maddesi tahtında söz alarak, yüksek elektrik faturaları konusunda hükümetin açıklama yapması gerektiğini, kurumla ilgili çeşitli soru işaretleri bulunduğunu kaydetti.

Tatar, faturalar konusunda yaşanan sıkıntının “bilerek mi” yapıldığı şüphesi doğduğunu, kurumun borçlanma durumunun ne olduğunu sordu.

Tatar, hükümetin enerji politikaları ve kablo ile elektrik konusunda durumun ne olduğu konusunda bilgi talep etti.

KIB-TEK’in kendi kendini yönettiğini ama yönetimi hükümetin belirlediğini dile getiren Tatar, “Gelecekle ilgili önemli bir yola giriliyor. Yeni bir yatırım hamlesine girileceği söyleniyor. Bununla ilgili bilgi istiyoruz. Milletvekillerinin de bilgi sahibi olduğunu sanmıyorum” dedi.

Doğru hamleler yapılmazsa elektrikte sıkıntı yaşanabileceğini, kablo ile Türkiye’den elektrik getirilmesi projesine büyük önem verdiklerini dile getiren Tatar, “Doğru enerji politikası nedir?” diye sordu.

Güneş enerjisinin yaygınlaşmasının kablo ile elektrik konusuna uyumlu olduğunu belirten Tatar, uzun vadede yenilenebilir enerjinin mantıklı, temiz bir politika oluşturacağını kaydetti.

Tatar, gaz depolama tesislerinin ne kadar gerçekçi olduğunu sordu, “Hangi limana nasıl gelecek, bu sorgulandı mı?” diye konuştu.

Tatar, projelerin onaylandığı son noktanın ülkedeki makamlar olduğunu, Türkiye’de ihaleye çıkıldığı ve buradaki makamların yetkisiz olduğunu söylemenin doğru olmadığını söyledi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir