En Ust

19 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Talaykurt Yenierenköy Belediyesi’nde

Talaykurt Yenierenköy Belediyesi’nde

Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt, mali kriz içindeki Yenierenköy Belediyesi’ne yardımcı olmak üzere görevlendirildi.

Komisyon Başkanlığı görevine atandığını 21 Ağustos’ta facebook hesabından “22 Ağustos 2017 tarihinden itibaren Maliye Bakanlığı Merkezi İhale Komisyonu Başkanlığı’na atanmış bulunmaktayım. Atamayı gerçekleştiren Sn. Serdar DENKTAŞ’a ve bu atamaya katkı koyan üç özel kahramanıma minnettarlığımı ifade eder, sonsuz teşekkürlerimi bildiririm” ifadeleriyle paylaşan ve kamuoyunda günlerce tartışılan Talaykurt’un Maliye Bakanlığı ve belediye arasında koordinasyon sağlamakla görevlendirildiği belirtildi.

Kıbrıs gazetesinde Ayşe Bulut imzasıyla yayımlanan habere göre, Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, belediyenin mali durumunu toparlayabilmek için maliye bakanlığından belediyenin mali hesaplamalarında kendilerine yardım edecek bir görevli talep etti.

Maliye Bakanlığı da Merkez İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt’u bir süre Maliye Bakanlığı ve belediyenin koordinasyonunu sağlaması için belediyeye gönderdi.

Talaykurt’un bayram arifesi olması nedeniyle ilk iş olarak mezarlıkları temizlettiği kaydedildi.

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, belediyede artık her şeyin daha iyiye gideceğine inandığını söyledi. Kadı, köylülerin vergilerini düzenli ödemesi çağrısı da yaptı.

Pazartesi günü geriye dönük maaşlarından bir tanesinin ödeneceğini söyleyen Mehmet Kadı, “Bundan sonra belediye kendi yağı ile kendi ciğerini kavuracak” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir