Menü Altı
Menü Altı

Süslenip püslenip bisiklet sürecekler

Süslenip püslenip bisiklet sürecekler

Lefkoşa, önümüzdeki pazar günü ilginç bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında 2013 yılında İzmir’de başlayıp diğer illere de yayılan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu”, Türkiye’dekilerle eş zamanlı olarak pazar günü saat 17.00’de Çağlayan Parkı’ndan başlayacak.

Dereboyu güzegahından Başbakanlık ışıklarına kadar gidip geri dönecek bisikletliler daha sonra Çağlayan Parkı’nda Öldüren Şampanya ve Pelin’in konserini de izleyebilecek.

Bir dernek veya kurum tarafından değil, gönüllü kadınlar tarafından organize edilmesi kuralı bulunan etkinlik “egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu yolları sarsın” sloganıyla yapılıyor.

Gönüllü kadınların farkındalık etkinliği olan ve herhangi bir kar amacı gütmeyen Süslü Kadınlar Bisiklet turuyla ilgili duyurularda “Amaç daha çok kadın bisikletçinin yollarda olmasına dikkat çekmektir. Farkındalık yaratmaktır. Kadın sokağa çıkarsa dünya değişir… Ayrıca tüm dünyada bilinen Otomobilsiz Kentler Günü’ne de dikkat çekmek istiyoruz” ifadeleri yer alıyor.

Tek koşul süslenmek!

Lefkoşa’daki etkinliği düzenleyen Nibel Tektan, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na katılmanın tek şartının süslenmek olduğunu açıkladı.

Tektan, günlük kıyafetlerle, bisikletin daha fazla ulaşım amaçlı kullanılmasını savunduklarını kaydederek kadın-erkek herkesi pazar günü saat 17.00’de Çağlayan Parkı’na çağırdı.

Tektan “Süslenip püslenip saat 17.00’de Çağlayan’da olun” dedi.

Bu yıl etkinliğin Türkiye’de 50 şehir yanında Lefkoşa ve Atina’da eş zamanlı yapılacağını bildiren Tektan, süslenme şartının konuya dikkat çekmek için kullanıldığını, etkinliğin renkli olması için katılacak erkeklerden de şık olmaları şartı aradıklarını anlattı.

Hem trafiğin hem de hava kirliliğinin bisiklet kullanımının yaygınlaşmasıyla azalacağına dikkat çeken Nibel Tektan,

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye www.suslukadinlarbisikletturu.com adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir