Menü Altı
Menü Altı

Suçluyum, affedin!

Suçluyum, affedin!

Başbakan Sayın Hüseyin Özgürgün, “Ülkemizde FETÖ bağlantısı yoktur” dediğim ve daha geçen gün 53 polis hakkında FETÖ soruşturması yapıldığı için sizden özür dilerim.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Sayın Serdar Denktaş, seyrüseferi gününde ödeyenleri ödüllendireceğime, ödemeyenlere 30 gün daha af çıkardığım için özür dilerim.

Dışişleri Bakanı Sayın Tahsin Ertuğruloğlu, Rumların Ay Mamas Kilisesi’nde ayin yapmalarına izin vermediğim için sizden özür dilerim.

Sayın İçişleri Bakanı, isminizi hatırlayamadım. Bu yüzden sizden özür dilerim.

Ulaştırma Bakanı Sayın Kemal Dürüst, Gönyeli çemberi kaçış yollarının açılışını 29. kez ertelediğim için sizden özür dilerim.

Eğitim Bakanı Sayın Özdemir Berova, okulların açılmasına çok kısa bir süre kala bütün sorunları çözemediğim için sizden özür dilerim.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sayın Sunat Atun, Türkiye’den elektrik getirilmesi konusunu 428. defa gündeme getirdiğim için sizden özür dilerim.

Turizm Bakanı Sayın Fikri Ataoğlu, boş yer olmadığı için yerel otellerdeki kampanyalardan faydalanamayan KKTC vatandaşları adına sizden özür dilerim.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu, Türkiye’den gelen tonlarca suyu halka ulaştırmak yerine denize döktüğüm için sizden özür dilerim.

Sağlık Bakanı Sayın Faiz Sucuoğlu, misafirimiz olan Sayın Recep Akdağ ile ilgilenmekten Girne Akçiçek Hastanesi’ndeki morgun buzluğunun bozulduğunu ve cesetlerin koktuğunu farketmediğim için sizden özür dilerim.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Hamza Ersan Saner, inşaatlarda yaşanan kazaları önleyemediğim için sizden özür dilerim.

Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı, bütün bunlar olurken gösterdiğiniz tüm tepkilerde haklı olduğunuz, yetkinizde olan Bakanlar Kurulu’nu toplayıp gerekli uyarıları yaptığınız halde bakanların buna duyarsız kalmasından dolayı duyduğum sorumlulukla sizden özür dilerim.

Sevgili Kıbrıslı sanatçılarımız, Türkiyeli sanatçılar gecelik 120 bin TL’ye kapışılırken sizi 12 bin TL’ye çıkaracak otel bulamamanızdan ötürü sizden özür dilerim.

Ve siz değerli KKTC halkı, “plaja kimlikle girmek” gibi çağ dışı bir uygulamayı yürürlüğe koyduğum için sizden de özür dilerim.

Bayram geldi.

Bayramlarda hatalar affedilir. Gönül kırgınlıkları ortadan kalkar. Eller öpülür, yanlışlar unutulur.

Kendim ettim kendim buldum işte!

Suçluyum, affedin.

Mustafa ALKAN

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir