Menü Altı
Menü Altı

Su ihalesi Ankara’da açıldı; Şahali ve Çavuşoğlu atıştı

Su ihalesi Ankara’da açıldı; Şahali ve Çavuşoğlu atıştı

KKTC İçme Suyu Tesisleri’nin işletilmesi hizmet alımı için dün Ankara’da ihale açıldığı bildirildi.

11 Kasım’a kadar başvuru süresi olan ihalenin duyurusunda, KKTC Su Temin Projesi kapsamında inşa edilen tesislerin işletme, bakım onarım, temizlik ve periyodik kontrol hizmetlerinin, 1095 günlük süre için ve 70 kişiyle yaptırılacağı belirtiliyor.

Türkiye Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı’nın ihale ilanını yayımlayarak sosyal medyada Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na “Su akar, bakan bakar” eleştirisini yineleyen eski Tarım Bakanı ve CTP Milletvekili Erkut Şahali’ye Bakan Çavuşoğlu yine sosyal medyadan yanıt verdi.

Çavuşoğlu, CTP’yi beceriksizlikle suçlarken Şahali’ye de “yetkisiz yetkili” yakıştırmasında bulundu.

İşte Şahali ve Çavuşoğlu’nun Facebook’taki paylaşımları

Erkut Şahali: “Su akar, bakan bakar” demiştim, fenasına gitti. Bal gibi de bakar, sadece bakar. Türkiye’den gelen suyun idaresi, yapılacak işlerin kontrolü Kıbrıs Türk halkında ve kendi kurumlarımızın yetkisinde olacaktı. KKTC-TC arasındaki anlaşmada öyle yazıyordu. Ankara’da dün ihale açıldı. Su işini Türkiye özele devrediyor. Eminim bizim bakan buna da bakıyordur. Bakıyor ve ‘yandı gülüm keten helva’ diyor…”

Nazım Çavuşoğlu: “İktidar dönemlerindeki beceriksizliklerinin yanında, ‘yetkisiz yetkili’ olarak tarihe geçen CTP’nin yetkisiz bakanı, protokole göre çıkılan işletme ihalesinin tekrarı vesilesiyle tekerleme üreteceğine, keşke ülkemize kaybettirdiklerini telafi etmeye çalışan bakanlığa, bilgiçlik yapacağına vaktini görevdeyken haberi dahi olmayan konulara ayırabilseydi. Halk için belki daha faydalı olurdu.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir