Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Sterlin 5 TL’yi aştı

Sterlin 5 TL’yi aştı

Türkiye’de döviz kurları dün tarihi zirve yaptı. Türkiye ile ABD arasındaki vize krizi, Irak ve Suriye’deki çatışmalara odaklanan bölgedeki jeopolitik risklerin sürmesi dövizde yukarıya doğru bir sıçramaya neden oldu.

Gün içinde dün 3,76 TL seviyesine dayanan dolar, akşam saatlerinde 3,80 seviyesine çıktı. Euro/TL ise Akşam saatlerinde 4,50 seviyesinde işlem gördü.

Piyasaların açılması ile bugün döviz kurları TL karşısında dün geceye göre az da olsa gerileme yaşadı.

3.75’e kadar gerileyen dolar dalgalı seyirler 3.77 civarında alıcı buldu. Dün gece 4, 50 seviyesini gören Euro, piyasaların açılması ile 4.44’e kadar geriledi ve daha sonra 4, 46 civarında işlem gördü.

Tarihi zirveyle dün gece 5 TL’yi aşan Sterlin, bu sabah Türkiye piyasalarında 4.93’e kadar geriledi gün içinde dalgalı seyir izleyerek zaman zaman 5, 00 TL’yi zorladı.

KKTC piyasalarında bugün saat 12:00 itibarıyla Amerikan doları 3,74, Euro 4,48 ve Sterlin 5,01 TL’den alıcı buldu.

Türkiye’de piyasalar bugün Türkiye Merkez Bankası ile Avrupa Merkez Bankasının açıklayacağı faiz oranlarını bekliyor. Türkiye’de yapılan anketlerde ekonomistlerin büyük çoğunluğunun Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faizlerde değişiklik yapmayacağı görüşünde olduğunu ortaya çıkardı.

(Kaynak: BRT)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir