Menü Altı
Menü Altı

Şaşmaz’la birlikte ölü bulunan eski manken Aker

Şaşmaz’la birlikte ölü bulunan eski manken Aker

İstanbul Beşiktaş’ta Conrad Otel’deki bir odada Vatan Şaşmaz’la birlikte ölü bulunan kadının, eski manken Filiz Aker olduğu belirlendi.

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, Beşiktaş’taki Conrad Otel’de eski manken olduğu belirtilen Filiz Aker isimli kadın tarafından 4 kurşunla sırtından vurularak öldürüldü. Aker daha sonra aynı tabancayla intihar etti.

Alınan bilgiye göre, Cihannüma Mahallesi’ndeki otelin görevlileri, bir odadan silah sesleri gelmesi üzerine, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, girdikleri odada, sunucu Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker isimli kadını, silahla vurulmuş olarak buldu. Yapılan kontrolde, sırtına kurşun isabet eden Şaşmaz ile başından vurulan kadının hayatını kaybettiği belirlendi.

Otel girişini araç trafiğine kapatan polis ekiplerinin olay yerindeki incelemesi sürüyor.

Bu arada, otel odasının Filiz A. adına tutulduğu ve incelenen güvenlik kamerası kayıtlarından odaya başka kimsenin girmediğinin görüldüğü öğrenildi.

1 aydır otelde kalıyordu

Amerika’dan gelen Filiz Aker’in bir aydır otelde kaldığı belirtildi.

Aker, Green Card sahibi ve ABD’de yaşıyor. 1963 doğumlu Aker’in ruhsatlı silahı olduğu ve olayın da bu silahla gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Görgü tanıklarının verdiği ilk bilgilere göre Filiz Aker akşam saatlerinde arkadaşlarıyla yemek yerken bir telefon aldı. Telefonun ardından odaya çıkan ve bir süre haber alınamayan Aker’i merak eden arkadaşları odaya çıktı, ancak kapı açılmadı. Otel görevlilerinin kapıyı açmasıyla korkunç gerçek ortaya çıktı.

“Gözaltı yok”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturma kapsamında, nöbetçi cumhuriyet savcısının söz konusu otel odasında inceleme yaptığı belirtildi.

İncelemelerini tamamlayan nöbetçi savcının tanık beyanlarına başvurduğu bilgisi verilen açıklamada, olayla ilgili herhangi bir gözaltı işlemi bulunmadığı kaydedildi.

Açıklamada, cenazelerin otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüleceği bildirildi.

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in ölü bulunduğu Conrad Otel

Vatan Şaşmaz kimdir?

Vatan Şaşmaz, 8 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da doğdu. Gençlik yıllarında foto modellik yapan Şaşmaz, reklam ve kliplerde oynadı, yıllarca Melike Öcalan ile birlikte atv’de sabah programları sundu. Daha sonra yine atv’de Özel Hat isimli bir magazin programının sunuculuğunu üstlendi. Çocuklar Duymasın dizisinde oynadığı Engin karakteriyle geniş çevrelerce tanınan Şaşmaz, TGRT için çekilen Akşemseddin Hazretlerinin hayatının anlatıldığı filmde Akşemseddin’i oynadı. 2004 yılında TRT için çekilen Dudaktan Kalbe Filminde Doktor Ergun, Keloğlan Kara Prense Karşı isimli sinema filminde ise Beyaz Atlı Prens rollerinde oyndı.

Vatan Şaşmaz, 2015 yılında Yasemin Adalı’yla evlenmişti.

Son zamanlarda birçok TV kanalında ve çeşitli organizasyonlarda sunuculuk yapan Şaşmaz, TRTSpor’da “Taraftar yarışıyor” isimli spor-yarışma programını ve TVem’de yayınlanan Vatan Mutfağı isimli yemek programlarını sunuyordu.

(Kaynak: Türkiye medyası)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir