Menü Altı
Menü Altı

Salahi Şahiner: Kamu İhale (Değişiklik) Yasası bir ihanet belgesidir

Salahi Şahiner: Kamu İhale (Değişiklik) Yasası bir ihanet belgesidir

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, Kamu İhale (Değişiklik) Yasası’nın AKSA’ya ‘özel’ olarak çıkarıldığını belirterek, “Ülkede elektrik faturası ödeyen herkesin cebinden alıp AKSA’nın kasasına koymak için uydurulan bir ihanet belgesidir” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Salahi Şahiner, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Kamu İhale (Değişiklik) Yasası’na tepki gösterdi.

CTP’li vekil Şahiner, “Kamu İhale (Değişiklik) Yasası, AKSA denilen şirkete ‘özel’ olarak çıkartılan, ülkede elektrik faturası ödeyen herkesin cebinden alıp AKSA’nın kasasına koymak için uydurulan bir ihanet belgesidir” dedi.

Kamu İhale (Değişiklik) Yasası’nın Perşembe günü Meclis komitesinde görüşülecek olduğunu aktaran Şahiner, şu açıklamayı yaptı:

“Yasa, Perşembe günü yangından mal kaçırır gibi alelacele komitede görüşülecek ve ‘ben yaparım olur’ zihniyetiyle oldu bittiye getirilecek. Zor durumda olan üreticimiz, esnafımız, sanayicimiz, turizmcimiz başta olmak üzere halkımız için bekleyen onlarca yasal düzenlemeye karşı üç maymunu oynayan hükümet, her ne hikmetse AKSA Yasası için ciddi bir emek sergiliyor. Hem de büyük bir rezalete imza atarak!”

Şahiner, “Bu yasa, AKSA’ya özel bir yasadır, siz de o şirketin temsilcilerisiniz’ dediğimizde, utanmak yerine kızan hükümet yetkilileri, komite toplantısına Rekabet Kurulu’nu çağırmıyor ama AKSA özel davetli olarak komiteye çağrılıyor. E hani bu yasa basit bir “Kamu İhale Değişiklik” yasasıydı?” diye sordu.

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir