Menü Altı
Menü Altı

Sağlık Bakanlığı’ndan sert yanıt

Sağlık Bakanlığı’ndan sert yanıt

* Sağlık Bakanlığı, 4-12 Ağustos’ta özel hastane ve kliniklerin denetlendiğini ve ikinci iş yapan hekim tespit edilmediğini açıkladı

Sağlık Bakanlığı, yasaların gereğini yerine getirmesi için Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği’nce yapılan açıklamaya sert bir yanıt vererek “hatırlatmaya ihtiyaç duyulmadığını” vurguladı.

Tüm yasal görevlerinin bilincinde olduğunu kaydeden Sağlık Bakanlığı, yazılı açıklamasında Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu’nun basında çıkan açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı görüşünü belirtti.

Özel hastane ve klinikler denetlendi; ikinci iş yapan tespit edilmedi

Bakanlığın kamu hastaların haricinde yasa dışı çalışmaya devam eden hekimleri görmezden gelerek haklarında disiplin soruşturması başlatmamak suretiyle Yargıtay’ın mandamus emirnamesine aykırı hareket ettiğini iddia eden Gardiyanoğlu’nu yanıtlayan bakanlık, birliği başvurusu üzerine gerekli görevlendirmelerin yapıldığı ve 4-12 Ağustos’ta tüm özel klinik, özel hastane ve özel muayenehanelerde çeşitli denetimler yapıldığını duyurdu.

“Bu denetimler sonucu kamu hastanelerinde çalışan ve aynı zamanda ikinci iş yapan herhangi bir kamu doktoru tespit etmediği gibi denetimi yapılan tüm özel hastane ve kliniklerde kamu doktorlarının tabelalarını indirerek muayenehanelerini kapattıklarını tespit etmiştir” denilen bakanlık açıklamasında, Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği’nin 17 Ağustos’ta bakanlığa yaptığı yeni şikayetlerle ilgili de soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir