Menü Altı
Menü Altı

Saçtan çok bit!

Saçtan çok bit!

Lefkoşa Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören ve bugün izne çıkan bir hastanın saçlarında çok miktarda bit ve bit yumurtası bulunması, sağlık sistemini bir kez daha sorgulattı.

Tarım Dairesi eski müdürü Emine Solyalı, facebook sayfasından paylaştığı fotoğrafla, hastanın başında saçtan çok bit bulunduğunu yazdı.

Solyalı fotoğrafı “Bugün Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden izne çıkan bir hastanın durumu. Saçtan çok bit. Kendi kendine yeterli olamayan bu hastalar tedavi olmaları için yatırıldıkları hastanede böyle duruma gelmişlerse iyileşmeleri mümkün mü? Hayvan hakları yasası var ama insan hakları yasası unutuldu herhalde…” ifadeleriyle paylaştı.

Fotoğrafın altına yorum yazanlar da tepkilerini ve üzüntülerini ifade etti.

Hastane Başhekimi Dr. Abidin Akbirgün geçtiğimiz günlerde Yenidüzen’de yayımlanan röportajında, 16 bin hastaya kendisi dahil sadece 2 doktorla hizmet vermek zorunda kaldıklarını açıklamış ve hastanenin yaşadığı zorluklara dikkat çekmişti.

Öte yandan saçları bitlenen hastayla ilgili haber yayımlayan Evrensel Gazete haber sitesine açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Kemal Deniz Dana, yarın sabah hastanede denetim yapacağını söyledi. Dana, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin tüm altyapısının yenileneceğini de ifade etti.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir