En Ust

20 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

RMMO’ya sözleşmeli 600 asker

RMMO’ya sözleşmeli 600 asker

Rum Milli Muhafız Ordusu’na sözleşmeli olarak alınan aralarında kadınların da bulunduğu 600 kişi, 4 Ekim’de göreve başlıyor.

Alithia gazetesi geçen yıl alınan 3 bin personelden, yerleştirmeleri yapıldıktan sonra ayrılanlar olması nedeniyle oluşan açığın kapatılması maksadıyla, 2 bin 119 kişilik yedek listeden bu aşamada sadece 600’ünün sözleşme imzalamaya çağrılacağını, bu yıl ilk kez kadınlar için de münhal ilan edildiğini yazdı.

Başarılı olanlar listesinin bir yıl geçerli olacağını ve boş kadro olması durumunda, listeden adayların başarı sırasına göre çağrılacağını belirten gazeteye göre, ilk etapta çağrılacak 600 aday Ekim ayı başında, askere alma şubelerine giderek göreve başlayacak. Bu kişilere özel eğitim verilecek ve ardından silah ve birliklerine atanacaklar.

Profesyonel askerlere bir yıllık sözleşme imzalatılacak. Sözleşmeler 10 yıl yenilenebilecek. Aylık brüt bin 127 Euro maaş ve 13’üncü maaş verilecek. Çalışma saatleri RMMO’nun diğer mensuplarının çalışma saatiyle aynı (07.00-14.00) olacak. Yıllık 20 gün yıllık izin ve 28 günlük hastalık izni hakları olacak.

RMMO’ya alınmaları ve eğitilmelerinin ardından profesyonel askerlere onbaşı rütbesi verilecek. İlerleyen süreçte çavuş rütbesine yükselebilecekler ancak maaşlarında değişiklik olmayacak. Bu kişiler silah sistemleri kullanıcıları olacaklar ve gece nöbetleri de dahil, RMMO askerleri ile aynı görevleri icra edecekler.

Fileleleftheros ise RMMO’nun bu yıl yaptığı profesyonel askerlik sınavlarında başarılı olanların listesinin dün Rum Resmî Gazetesi’nde yayımlandığını yazdı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir