En Ust

20 Haziran 2024

Menü Altı
Menü Altı

Randevu almadan hastaneye gitmeyin

Randevu almadan hastaneye gitmeyin

Sağlık servisleri arasında en büyük yükü çeken Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde randevulu sistemin devam ettiği ve hastaların onkoloji ve nefroloji servisleri dışında 1101 ve 1102 numaralı telefonları arayarak randevu almaları gerektiğini hatırlatıldı.

Randevu almadan hastaneye giden hastaların hekimlere ulaşamadan dönmek zorunda kaldığı belirtilerek istenmeyen bu durumla karşılaşılmaması için randevu alarak polikliniklere gidilmesi gerektiği vurgulandı.

Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı, birkaç aydan beri randevu sisteminin uygulandığını hatırlatarak vatandaşlara randevulu sistemi kullanmaları çağrısı yaptı.

Kışın soğuğunda, yazın sıcağında, gecenin karanlığında gelip numara almak zorunda kalan hastaların birçok kez “poliklinikte numara çilesi” başlıklı haberlere konu olduğunu ifade eden Dizdarlı, onkoloji ve nefroloji dışındaki servislerdeki doktorlardan randevu için ev ve cep telefonlarından 1101 ve 1102 numaralı telefonun aranabileceğini vurguladı.

Dizdarlı, şunları kaydetti:

“1 Eylül 2017 den itibaren hastanemiz poliklinikleri tam anlamıyla bu sisteme geçmiş olup, tüm ikaz ve duyurularımıza rağmen bu tarihten itibaren numara alarak muayene olmak için gelen vatandaşlarımız maalesef hekimlere görünemeden geri dönmektedirler. Bu istenmeyen durumla karşılaşmamak için lütfen randevu alarak polikliniklerimize geliniz.

Randevu aldığınız taktirde saatinden 30 dakika önce orada olup kayıt yaptırmanız gerektiğini unutmayınız. Yine randevu sırasında mutlaka sizinle irtibat halinde olmamızı sağlayacak bir telefon numarası bırakınız. Her hangi bir aksilik değişiklik veya halinde randevunuz ertelenecekse veya öne alınacaksa bu numaradan aranacaksınız.

Randevu almanız (önceden tarih değiştirilmediği sürece) o gün mutlaka muayenenizin yapılacağı anlamına gelir. Bazen acil hastaların çıkması nedeniyle saatte aksama olabilir. Ancak bu muayenenizin olmayacağı anlamına gelmez. O gün mutlaka muayene olacağınız anlamına gelir.

Lütfen gelmeyecekseniz boşuna randevu alarak bir hastanın hakkını çalmayınız. Bir aksilik olmuş ve aldığınız randevuya icabet edemiyorsanız aynı numarayı arayarak ‘iptal’ ediniz.”

Başhekim Dizdarlı, daha çağdaş bir sistemi geliştirip yerleştirmek için kendilerine yardımcı olunmasını isteyerek vatandaşlara teşekkür etti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir