En Ust

23 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Perde açılıyor

Perde açılıyor

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin düzenlediği “Kıbrıs Tiyatro Festivali” 7 Eylül Perşembe akşamı saat 20.30 da YDÜ AKKM’de büyük üstat Genco Erkal’ın “Güneşin Sofrasında” oyunuyla başlıyor.

Tiyatroseverlerin heyecanla beklediği birbirinden güzel oyunların yer alacağı festival programında Tiyatro Pera’nın Vanya, Sonya, Maşa ve Spike oyunu, Tiyatro İn’in Akciğer oyunu, Kazan Dairesi’nin Hedwig ve Angry Inch oyunu, İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Macbeth ve Hayal-i Temsil oyunları, Sahne Ankara’nın Terör oyunu, Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun Gülünç Karanlık oyunu, Tiyatro 28’in Sınır oyunu ve Bitiyatro’nun Muallak oyunu sahnelenecek.

Belediyenin açıklamasına göre sponsorların da katkısıyla gerçekleşen festivalde bu yıl platin sponsorlar; KT. Petrolleri ve Cyprus XP Group, Salon Sponsoru; YDÜ AKKM, Teknoloji ve İletişim sponsoru; Telsim Vodafone Grup Şirketi, Gümüş sponsor; Lefkoşa Belediye Çalışanları Tasarruf Kooperatifi Ltd., katkıda bulunanlar ise, Golden Tulip Otel ve Cookies Bake Shop oldu.

Genco Erkal, Engin Hepileri, Yılmaz Sütçü, Tülay Günal, Nesrin Kazankaya, Nergis Öztürk, Kubilay Penbeklioğlu gibi ünlü oyuncuların da yer aldığı Festivalde Dostlar Tiyatrosu ve Tiyatro 28’in biletleri haricinde diğer oyunların biletleri satılmaya devam edildiği belirtildi.

Festival 3 Ekim’e kadar devam edecek.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir