En Ust

17 Haziran 2024

Menü Altı
Menü Altı

Panayır ruhu Çağlayan’da canlanıyor

Panayır ruhu Çağlayan’da canlanıyor

*Lefkoşa’da festival coşkusu sinemayla başladı; 5 ülkenin ekiplerinin katılımıyla 11. Uluslararası Halk Dansları Festivali” ise yarın başlıyor

Başkent Lefkoşa’da panayır ruhunu canlandıran “11. Uluslararası Halk Dansları Festivali” yarın başlıyor.

Festival kapsamındaki “Çağlayan Sinema Geceleri” ise dün akşam “Esir Hayat” filminin gösterimiyle başladı. Bu gece saat 21.00’de ise Kıbrıslı Türk Tamer Garip’in yönettiği “Dr. Dilara” filmi sunulacak.

Ömer Lütfi Akad’ın yönettiği, Tarık Akan ve Perihan Savaş’ın başrollerini paylaştığı 1974 yapımı duygusal/dram “Esir Hayat” filmini LTB Başkanı Mehmet Harmancı da izledi. Film gösteriminde sinemaseverler patlamış mısır eşliğinde açık havada film izleme nostaljisini yaşadı.

Festival korteji yarın Dereboyu’nda

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) ev sahipliğinde Gençlik Dairesi ve Lefkoşa’da faaliyet gösteren 7 kültür sanat derneğinin katkılarıyla 21-27 Ağustos tarihleri arasında Çağlayan Parkı’nda düzenlenen “11. Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali”ne KKTC, Türkiye, İspanya, Güney Kore ve Meksika’dan ekipler katılıyor.

Bir haftalık festival coşkusu yarın akşam 19.30’da Dereboyu’ndaki kortejle başlayacak. Festivale katılan ülkelerin ekipleri başkent sokaklarını renklendirecek ve yürüyüş Çağlayan Parkı’nda tamamlanacak.

Saat 21.00’de ise Çağlayan Parkı’ndaki açılış töreni başlayacak ve dans/müzik gösterileri sunulacak.

Çağlayan’daki açılışa Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün de katılacak.

Festival çerçevesinde yapılacak Streetball Turnuvası ise 24-25 Ağustos tarihlerinde Çağlayan Parkı’ndaki basketbol sahasında saat 18.00’de yer alacak.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir