Menü Altı
Menü Altı

Özyiğit: “Adayım”

Özyiğit: “Adayım”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, son dönemde parti ile ilgili yaşanan tartışmaların kendisi bağlamında değil parti içi işleyişin yeterince profesyonelleşmemesi nedeniyle oluştuğunu ifade ederek partiyi vizyonu çerçevesinde daha iyiye çıkarmak olduğunu belirtti.

Özyiğit, önümüzdeki Aralık ayında yapılacak Olağan Genel Kurultay’da aday olacağını da açıklayarak, kurultayın yarışlı geçmesinden rahatsızlık duymayacağını aksine yarışlı seçimlerin demokrasinin bir gereği olduğunu ifade etti.

Havadis gazetesinde bugün Bertuğ Topal imzasıyla yayımlanan habere göre Cemal Özyiğit, dün Havadis Gazetesi’ni ziyaret ederek parti içi gelişmeleri ve son gündemi değerlendirdi.

“Benimle kişisel sorunu olan yok”

Özyiğit, parti içerisinde kendisi ile kişisel sorunu olan birinin olmadığını kaydederek parti içerisinde “iki zafer sonrasında gereken patlama yapılamadı” gibi söylemlerin olabileceğinin bunun da sadece kendisi ile ilgili olmadığını söyledi.

Özyiğit, partideki sorunun “Cemal Hoca yapamıyor” sorunu olmadığını ifade ederek, “Harmancı bütün enerjisini belediyeye harcıyor. Onun dışında zamanının tamamını partiye harcayan iki milletvekili, bir de emekli öğretmen kimliği ile gecesini gündüzünü partiye ayıran genel başkan vardır. Diğer arkadaşlar ayrıca ekmek parası peşindedir” dedi.

Cemal Özyiğit, “TKP-Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı Toplumcu Demokrasi Partisi’ne sürekli zarar vermek için uğraş içerisinde” olduğunu belirterek  “Kim ne derse desin TKP’nin baraj görme şansı yoktur. Tek yaptıkları UBP’den de destek alarak TDP’ye vurmaktır” yorumunda da bulundu.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir