Menü Altı
Menü Altı

Özgürgün’den Erhürman’a “seçim tarihini sen koy” çağrısı

Özgürgün’den Erhürman’a “seçim tarihini sen koy” çağrısı

İktidarın büyük ortağı Ulusal Birlik Partisi 42. yaşını kutlarken Genel Başkan ve Başbakan Hüseyin Özgürgün’den ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi’ne (CTP) “UBP’ye meydan okumak cesaret ister. Sayın Erhürman tarihi de sen koy, seçime gidelim” çağrısı geldi.

UBP bu akşam Lefkoşa’da Elysium Park’ta 42. kuruluş yıl dönümünü resepsiyonla kutladı.

Özgürgün resepsiyonda yaptığı konuşmada, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’a seslendi ve 12 bin üyeli UBP’ye meydan okumak cesaret ister. Sayın Erhürman tarihi de sen koy, seçime gidelim” dedi.

Özgürgün, partisinin seçime en hazır parti olduğunu belirterek UBP’ye meydan okumanın kimsenin haddi olmadığını söyledi.

Özgürgün, “siyasi rant uğruna halkın belleği ile oynayanlara ve UBP üzerinden seviyesiz bir tartışama yürütenlere prim vermeyeceğini” de kaydetti.

Özersay sosyal medyadan yanıt verdi

Öte yandan Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Başbakan Özgürgün’ün çağrısını sosyal medyadan yorumladı ve seçime hazır olduklarını vurguladı.

Özersay şunları yazdı:

“Özgürgün ‘seçim tarihini söyleyin, biz onaylayalım’ demiş bu akşam! Kaç defa söyleyeceğiz ve siz kaç defa daha sözünüzden döneceksiniz? Yasanın imkan verdiği EN ERKEN ZAMANDA seçimi yapın, biz hazırız, biz varız!  Bir yıl önce de hazırdık, şimdi de hazırız. Ama bilmenizi istediğimiz bir şey var: HALK bu seçime herkesten çok daha fazla hazırdır, herkes o günün gelmesini bekliyor.”

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir