Menü Altı
Menü Altı

Özersay’dan kritik PM toplantıları öncesi açıklama…

Özersay’dan kritik PM toplantıları öncesi açıklama…

(ER MEYDANI TV-ÖZEL): Başkanları dörtlü koalisyon oluşturmada uzlaşan siyasi partiler, koalisyon konusunu yarın akşam parti meclislerine götürüyor.

Cuma günü uzlaştıklarını ve son sözü parti meclislerinin vereceğini açıklayan CTP, HP, TDP ve DP’de gözler yarın akşam toplanacak parti meclislerine çevrildi.

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay PM’nin hangi yönde karar alacağını bilemediğini ancak ister hükümette, ister muhalefette olsunlar, halkın yararını esas alarak yürüyeceklerini vurguladı.

Özersay, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Seçim ertesi Halkın Partisi adına koalisyon görüşmelerinde Halka karşı sorumluluğumuzun gereği olarak ve ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu dikkate alarak uzlaşmacı davrandığımızı, süreci olabildiğince erken sonuçlandırmak için gereken esnekliği gösterdiğimizi düşünüyorum. Gelinen aşamada dört parti başkanı olarak uzlaştık, hepimiz ortaya çıkan sonucu kabul ettik. HP olarak biz “ne isterse olsun illa ki hükümette olalım” diyerek hareket etmedik, ilkelerimizi esas alarak müzakere ettik. Yarın akşamki toplantısında Parti Meclisimizin hangi yönde karar alacağını bilemiyorum. Aynı şekilde diğer siyasi partilerin karar organları da ne karar alır bilemiyorum. Bildiğim tek bir şey var, o da Halkın Partisi olarak bizlerin, ister hükümette isterse muhalefette olalım, Halkın yararını esas alarak yolumuzu yürüyeceğimizdir, hem de hiç tereddütsüz.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir