Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

“Ortalığı allem galem ettiniz… Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!”

“Ortalığı allem galem ettiniz… Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bakanlar Kurulu’nun Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin kararlarını ‘revize’ edecek şeklindeki açıklamasının ardından, sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Erhürman, önceden işletilmesi gereken istişare ve koordinasyon mekanizmasının işletilmediğini ifade ederek, “Gün boyunca ortalığı allem galem ettiniz. Yönetsel basiretsizliğinizin ve beceriksizliğinizin sonucunda, hükumete güven zaten kalmamışken, Üst Kurul’a, Başsavcılığa ve Ombudsman’a yönelik güveni de sorgulanır hale getirdiniz. Bir günlük bilançonuz bu. Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!” dedi.

CTP Genel Başkanı Erhürman, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“1. Üst Kurul bu konuda karar almaya yetkili değilse neden oturup da kararlarını revize edecek? Revize ettiğinde yine yetkili olmadığı konuda karar üretmiş olmayacak mı?

2. Üst Kurul bu konuda yetkiliyse daha önce değerlendirdiği verilerde bir değişiklik mi oldu, yoksa yine aynı verileri değerlendirerek bu defa başka bir sonuca mı varacak? Bu mantıken mümkün mü?

Önceden işletmeniz gereken istişare ve koordinasyon mekanizmasını işletmediniz ve gün boyunca ortalığı allem gallem ettiniz. Yönetsel basiretsizliğinizin ve beceriksizliğinizin sonucunda, hükumete güven zaten kalmamışken, Üst Kurul’a, Başsavcılığa ve Ombudsman’a yönelik güveni de sorgulanır hale getirdiniz. Bir günlük bilançonuz bu. Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir