Menü Altı
Menü Altı

Öğretmen ve öğrenci bilgileri Türkiye’ye!

Öğretmen ve öğrenci bilgileri Türkiye’ye!

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı arasında varılan mutabakatla e-okul benzeri bir sistemin kurulabilmesi için KKTC’deki tüm öğretmen ve öğrencilerin verileri Türkiye’ye gönderiliyor.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın E-Devlet Yürütme Kurulu Başkanlığı’na gönderdiği 29 Ağustos 2017 tarihli yazıda, Türkiye’deki e-okul benzeri bir sistemin KKTC okulları için geliştirildiğini, okul yönetim modülünün tamamlandığını ve uygulama aşamasına geldiğini bildirdi.

Yazılımın kullanıma girmesi için birleştirilmiş öğrenci ve öğretmen kişisel verilerinin derlenip düzenlenerek TC Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Başkanlığı’nda, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı için kurulan sunucuya transferi gerektiğini kaydeden Berova, kurulum işleri ve testlerin ardından sunucunun bakanlığa hibe edileceğini belirtti.

Özdemir Berova, E-Devlet Yürütme Kurulu Başkanlığı’na hitaben kaleme aldığı yazıda “Kişisel Verileri Koruma Yasası” tahtında elinizde derlenmiş öğretmen ve öğrenci verilerinin Ankara-Türkiye’ye aktarılması konusunda gerekli iznin verilmesini rica ederim” ifadelerini kullandı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir