Menü Altı
Menü Altı

“Nicosia” ve “Lefkoşa” kardeş oluyor

“Nicosia” ve “Lefkoşa” kardeş oluyor

İtalya’daki Nicosia şehri ile Lefkoşa arasında kardeşlik ve işbirliği kurulması için girişim başlatıldı.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Sicilya Türkiye Konsolosu Domenico Romeo ve Malta’daki “Grand Lodge of Italy of Knights of Pythias” (İtalya Pythias Şövalyeleri’nin Büyük Locası) Kulübü temsilcisi Silvio Aliffi ile LTB’de bir araya geldi.

Belediye açıklamasına göre, şehirlerarası kardeşlik, işbirliği ve kültür alışverişleri kapsamındaki görüşmede isimleri de aynı olan Sicilya’daki “Nicosia Belediyesi” ile Kıbrıs’ta bulunan Lefkoşa Türk Belediyesi arasında kardeşlik ve işbirliği başlatmak için girişimde bulunuldu.

Görüşmede, Silvio Aliffi tarafından İtalya’daki Nicosia şehrinin tarihi, kültürü ve yerleşkesi hakkında Başkan Harmancı’ya bilgi verildi.

Başkan Harmancı ise böylesi bir işbirliğini ve kültür alışverişini başlatmanın kendileri için de onur verici olduğunu ifade ederek, “Sicilya’da bulunan Nicosia şehrinin değerli kültürünü tanımak, güzel örneklerinden yararlanmak ve Lefkoşamızın güzelliklerini ve kültürünü onlara tanıtmak her iki toplum açısından çok yararlı olacaktır” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir