En Ust

16 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Naveed Akbar’ın yakınları adalet için sokakta eylem yaptı

Naveed Akbar’ın yakınları adalet için sokakta eylem yaptı

Naveed Akbar’ın yakınları, alkollü araç kullanarak ölümüne yol açan TSK askeri Mehmet Eren Erdoğan’ın mahkemeye çıkarılmaması üzerine, adalet için eylem düzenledi.

Naveed Akbar’ın ailesi, Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’ne başvurarak cenazenin Pakistan’a taşınması ve failin yargı önüne çıkarılması konusunda yardım talep etti.

Akbar’ın nişanlısı Aycan Taliman, bu olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti.

 

 

 

Olay yerinde adalet istiyoruz, bu kaza değil cinayet sloganları hep bir ağızdan atıldı.

 

AKBAR’IN NİŞANLISI FERYAT ETTİ: O ASKER YARGILANSIN!

Trafik kazasında hayatını kaybeden Naveed Akbar’ın nişanlısı Aycan Taliman, acı dolu duygularını ve adalet çağrısını olay yerinde dile getirdi. Kaza sonrası büyük bir üzüntü yaşayan nişanlı, sorumluların yargılanmasını talep etti.

Nişanlısı, “Biz bu askerin yargılanmasını istiyoruz. Yargılansın ve bize haber verilsin nerede bu asker, nerede?” diyerek, kazaya karışan askerin adalet önüne çıkarılmasını istedi. Öfke ve hüzün dolu anlarında, Naveed’in kardeşinin yaşadığı büyük acıya dikkat çekerek, “Halimize bakın. Naveed’in kardeşinin haline bakın, bu çocuk abisini nasıl tabutun içinde memlekete götürsün. Komutanlar buraya gelecek!” sözleriyle yaşadıklarını dile getirdi.

Gemikonağı’nda kaza yerinde eylem için Naveed Akbar’ın arkadaşları ve sevenleri toplandı.

Eylemciler göz yaşlarını tutamazken, her geçen dakika eyleme katılım sayısı artıyor…

15 Haziran gecesi Gemikonağı’nda meydana gelen kazada, alkollü olduğu belirlenen TSK askeri Mehmet Eren Erdoğan’ın yönetimindeki araç, deniz kenarında oturan Naveed Akbar’a çarparak ölümüne neden olmuştu. Akbar’ın otopsisinde çoklu kırıklar ve iç kanama sonucu yaşamını yitirdiği belirlendi. Ancak, Mehmet Eren Erdoğan serbest bırakılarak Doğancı köyündeki birliğine teslim edilmişti.

 

 

KAZA YERİNDE EYLEM DÜZENLENDİ

Acılı nişanlı Aycan Taliman, Akbar’ın ailesi ve yakınlarının büyükelçilikten cenazesinin Pakistan’a ulaştırılması ve failin yargı önüne çıkarılması konusunda destek istedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir