Menü Altı
Menü Altı

Mirata’ya büyük saygısızlık

Mirata’ya büyük saygısızlık

*Girne Hastanesi’nde morgun buzluklarının çalışmadığı 3 gün sonra fark edildi; cenazeler bozuldu… Sağlık Bakanlığı özür diledi

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin morgundaki buzlukların elektrik arızası nedeniyle çalışmadığı üç gün sonra fark edilince, cenazelerin bozulduğu ortaya çıktı.

Geçen pazar günü evinde vefat ettikten sonra bugün toprağa verilen Dt. Erdoğan Mirata’nın cenazesinin de bozulduğu fark edildi. Sağlık Bakanlığı özür diledi ancak olay kamuoyunda büyük üzüntü ve tepki yarattı.

Sağlık Bakanlığı’ndan bugün akşam saatlerinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Diş Hekimi Dr Erdoğan Mirata’nın 27 Ağustos Pazar günü evinde vefat etmesi üzerine Girne Belediyesi Cenaze ekipleri ve ailesi tarafından Girne Akçiçek Hastanesi morguna akşam 20.30-21.00 saatleri arası getirilmiştir.

Mirata’nın cenazesi ailenin gözetiminde Girne Belediyesi cenaze ekiplerince morga konuldu. Bu işlem yapılırken hastane morgundaki buzluklar ve motorlar sorunsuz bir şekilde çalışmaktaydı. Mirata’nın cenazesi ailenin isteği üzerine 3 gün morgda bekletildikten sonra bugün sabah saatlerinde defnedilmek üzere yine Girne Belediyesi cenaze ekiplerince ve ailenin gözetiminde morgdan alınırken morgdaki buzlukların çalışmadığından dolayı cenazenin gerekli koşullarda muhafaza edilemediği tespit edilmiştir.

Hastane yetkililerinin yapmış olduğu araştırma sonucu morgun motorlarının arıza yaptığı ve buzlukların çalışmadığı anlaşıldı. Ancak arıza genel olarak tüm hastaneyi etkilemediği ve bu zaman zarfında başka bir cenazenin de olmaması dolayısı ile arıza fark edilmemiştir.

Sağlık Bakanlığı olarak bu konuda soruşturma derhal başlatılmış olup, ihmali olanların gerekli cezai uygulamaya tabi tutulacağını bildiririz.

Merhumun ailesine Allah’tan sabır diler, yaşanan bu üzücü olaydan dolayı aileden özür dileriz.”

  • Dt. Erdoğan Mirata hayatını kaybetti

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir