Menü Altı
Menü Altı

Meclis’in yarınki gündemi Ercan

Meclis’in yarınki gündemi Ercan

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun yarın yapacağı toplantının gündeminde Ercan Havalimanı’nın özelleştirilmesiyle ilgili araştırma komitesinin raporu da bulunuyor.

Saat  10.00’da başlaması beklenen toplantıda, Motorlu Araçlarla Yolcu ve Eşya Taşınması (Denetim) (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın ardından, Taşınmaz Mal (Tasarruf Kayıt ve Kıymet Takdiri) (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın üçüncü görüşmesi yapılarak geneli oylanacak.

Toplantıda ayrıca “Ercan Havaalanının İşletme Haklarının Devredilmesi ile İlgili Şartname, Sözleşme ve Sözleşmenin Uygulanması Aşamalarındaki İşlemlerin Hukuka ve Kamu Yararına Uygunluğunun Araştırılması Hakkında Meclis Araştırma Komitesi’nin Konu Hakkındaki Raporu” görüşülecek.

Erhürman: “Hukuksuzluklar ortaya çıkacak”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Facebook sayfasına yarınki toplantıya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yarın Ercan Havaalanı’nın özelleştirilmesi ile ilgili araştırma komitesinin raporu görüşülecek Meclis’te. Avan projenin imzalanmasından, ek sözleşmenin imzalanmasına, oradan Tahsin Bey’in yaptıklarına ve son olarak da sözleşmenin 4 yıl uzatılmasına kadar her aşamadaki hukuksuzluklar, ciddiyetsizlikler ve devletin nasıl zarara uğratıldığı net bir biçimde ortaya çıkacak…”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir