En Ust

21 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Meclis yenileniyor

Meclis yenileniyor

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu salonu, yeni yasama yılına yenilenmiş girmeye hazırlanıyor.

Milletvekillerinin görev yaptığı salon, “Engelsiz Meclis, Meclis Engel Değildir” projesi kapsamında yenileniyor.

Geçen hafta başlatılan ve 877 bin TL’ye mal olacak tadilat ve yenileme çalışmalarının yeni yasama yılı öncesinde, eylül ayı sonunda tamamlanması bekleniyor.

Proje kapsamında, Genel Kurul salonunun tüm duvar kaplamaları, halılar, koltuklar, masalar değişiyor. Salonun elektrik alt yapısı, ses sistemi, basın bölümü ve tavanı yenileniyor.

Milletvekillerinin masasında elektrikli mikrofon sistemiyle konuşabileceği mekanizma da olacak.

Proje kapsamında engelliler için özel rampa da eklenecek.

Havadis gazetesinden Duygu Alan’ın haberine göre, Merkezi İhale Komisyonu’nun çıktığı ihaleyi kazanan Cysing Construction Ltd. tarafından yürütülen çalışmaların 29 Eylül’de tamamlanması öngörülüyor.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, proje yapılırsa gerekli kaynağın bulunabileceğini vurgulayarak bugüne kadar yaptıkları projelere işaret etti.

Siber, engelli bireylerin artık Meclis Genel Kurulu’na daha rahat ulaşabileceğini belirterek proje kapsamında salonda birçok yeniliğe ve değişikliğe gidileceğini anlattı.

Amaçlarının Meclis’e kurumsal bir kimlik kazandırmak olduğunu vurgulayan Sibel Siber, yeni meclis binası konusundaki görüşünün ise mevcut binanın yerinin değişmemesi olduğunu ifade etti.

Siber, son dört yılda Meclis binasını daha işlevsel hale getirmek için birçok kez tadilat yaptıklarını ve kaynak bulmakta sıkıntı yaşamadıklarını söyledi.

Sibel Siber, yapılan tadilatla önümüzdeki genel seçimlerden sonra gelecek milletvekilleri için daha iyi bir çalışma ve genel kurul ortamı yaratılacağını da kaydetti.

(Kaynak: Havadis)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir