Menü Altı
Menü Altı

Londra polisi terör soruşturması açtı

Londra polisi terör soruşturması açtı

Londra polisi, Parsons Green metro istasyonunda sabah saatlerinde meydana gelen patlamayla ilgili “terör saldırısı soruşturması başlatıldığını” açıkladı.

Ancak Emniyet açıklamasında patlamaya neyin neden olduğuna dair net şey söylemek için henüz erken olduğu da ifade edildi.

İngiltere Başbakanı Theresa May de olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Parsons Green’de yaralananlar ve bu terör olayına cesurca müdahalede bulunan acil servis görevlileriyle aynı hissiyatı paylaşıyorum” dedi.

Bu arada Başbakanlık, May’in gün içinde olayla ilgili acil kabine toplantısına (Cobra) başkanlık edeceğini duyurdu.

Patlamanın görgü tanıklarından birisi BBC Londra televizyon kanalının sunucularından Riz Lateef, metroyla işe gelirken olayın yaşandığını anlattı.

Lateef, “Parsons Green istasyonunda metroyu bekliyordum. İnsanlar vagonlardan çıkıp koşmaya başladı. Büyük bir panik yaşandı. Patlama sesini ben de duydum” dedi.

BBC News sunucusu Sophie Raworth, bacağından yaralanmış bir kadının sedyeyle taşınırken gördüğünü aktardı.

24 yaşındaki görgü tanığı Alex Littlefield ise olay yerinde yaşananları “Parsons Green istasyonunun girişine doğru yürüyordum. Bir anda herkesin dışarıya doğru kaçıştığını gördüm. Herkes oldukça korkmuş gözüküyordu” diyerek anlattı.

İlgili haberler:

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir