En Ust

23 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Las Vegas’taki saldırıda 2 ölü, 24 yaralı

Las Vegas’taki saldırıda 2 ölü, 24 yaralı

ABD’nin Nevada eyaletindeki Las Vegas kentinde konser sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 24 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Polis, saldırıyla ilgili bir şüphelinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Saldırı ünlü Harvest 91 Country Musical Festival’de ünlü Mandalay Bay Hotel’in casinosunda gerçekleşti.

Reuters’ın hastane yetkililerine dayandırdığı son dakika haberine göre, saldırı neticesinde 2 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi yaralandı.

Gelen ilk bilgilere göre, konser alanında en az bir saldırgan katılımcıların üzerine ateş açtı. Saldırganın otomatik silah kullandığı belirtiliyor.

Saldırganın yakalanması için “insan avı”

Las Vegas Polis Departmanı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı doğruladı. Açıklamada saldırganın yakalanması için operasyon başlatıldığı bilgisine de yer verildi. Silahlı saldırganın yakalanması için bölgeye SWAT ekipleri gönderildi. “İnsan avı” sürüyor.

Otelin 32’nci katında operasyon

ABD basınında yer alan son dakika gelişmesine göre, otelin 32’inci katında saldırganın yakalanması için operasyon düzenlendiği belirtiliyor.

Las Vegas Polis Departmanı sosyal medyadan yaptığı açıklamada saldırganın yakalanması için operasyonun sürdüğü bilgisini paylaştı.

Las Vegas polisi: “Video paylaşmayın”

Las Vegas Polisi (LVMPD) resmi Twitter hesbından yaptığı açıklamada operasyonun sürdüğü bu nedenle bölgeden video paylaşımı yapılmasının polis memurlarının hayatını riske atabileceği uyarısında bulundu.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir