En Ust

19 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Larnaka’dan Mağusa ve Girne’ye turist

Larnaka’dan Mağusa ve Girne’ye turist

Bazı Kıbrıslı Türk şoförlerin, Mağusa ve Girne’ye turist taşımak üzere her gün mini van tipi araçlarla Larnaka Havaalanı’na gidip geldiği belirtildi.

Politis gazetesinin haberine göre, araçlar 4 gün içinde Larnaka Havaalanı’na turist götürme ve alma amacıyla Metehan sınır kapısından 480 defa giriş çıkış yaptı.

Mini vanlarla her gün yaklaşık 60 defa Larnaka’dan yabancı ziyaretçi alıp KKTC’ye geçtiğini yazan gazete, her aracın, genelde aileler olmak üzere, 3-4 turist taşıdığını belirtti.

Adaya Larnaka Havaalanı’ndan giren ancak kuzeyde kalmayı tercih eden 250-300 civarında yabancı ziyaretçinin söz konusu olduğunu yazan gazete, bunun çok da büyük bir miktar olmadığını belirtti.

Habere göre, merkezleri Larnaka Havaalanı’nda olan turist otobüs şoförleri temsilcisi, KKTC’den şoförlerin, havaalanlarından turist almaya ve KKTC’ye götürmeye hakları olduğunu söyledi.

Şoförlerin temsilcisi, özellikle kumar oynamak için aileleri ya da arkadaş gruplarıyla gelen İsraillilerin olduğunu; hukuk danışmanlarıyla konuyu araştırdıklarını ve şoförlerin yaptığının yasal olduğu sonucuna vardıklarını belirtti.

KKTC’den geçen şoförlerden dolayı iş kayıpları olsa da bu şoförlerin yaptıklarının yasa dışı olmadığını söyleyen temsilci, kendilerinin de haftanın bazı günleri Larnaka Havaalanı’ndan yabancı turistleri, özellikle de İsraillileri KKTC’ye götürdüklerini ifade etti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir