Menü Altı
Menü Altı

Kum havuzu 3 yıldır kumsuz

Kum havuzu 3 yıldır kumsuz

Girne dağ yolunda salı günü meydana gelen ve iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kamyon kazasının ardından, freni patlayan kamyonun kum havuzuna yöneldiği ancak havuzda kum bulunmadığının ortaya çıkması kamuoyunda büyük tepki yarattı.

Ermataş’a ait JE 551 plakalı inşaat malzemesi yüklü kamyonun devrilmesi sonucu sürücü 28 yaşındaki Myrat Durdyyev ağır, Ahmet Egemberdiyev (E-43) ise hafif yaralanmıştı.

Polis, kamyon sürücüsünün durabilmek için yolun solundaki kum havuzuna doğru yönelen Durdyyev, kum havuzunun yanındaki toprak yola girdi ve kamyonuyla sağ tarafta bulunan 20 metre derinliğindeki dere yatağına devrildiğini açıklamıştı.

Kazanın ardından, freni patlayan kamyonun sürücüsünün aslında kum havuzuna girmek istediği ancak kamyonu durduracak yeterli kum olmaması yüzünden devrildiği anlaşıldı.

Özersay: “Kum havuzuna kum yok ama bakanın mandırasına var”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Girne dağ yolundaki kum havuzunda son 3 yıldır kum olmadığını ancak Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün mandırasına giden yol için her tülü malzemenin olduğunu yazarak  eleştirilerde bulundu.

Özersay’ın facebook sayfasındaki açıklaması şöyle:

“Can güvenliğimizin olmadığı Dağ yolunda son üç yıldır kum havuzunda kum yok, kum!

Ama Ulaştırma Bakanı’nın mandırasına giden yola, üstelik de pazar gece yarısına kadar çalışıp dökmek için her türlü malzeme var değil mi!!!

2014 yılında aynı dağ yolunda bir kamyon kazası haberi var! Tam üç yıl önce o haberde ne diyor biliyor musunuz?

“Kum havuz diye adlandırılan bölgede ise yeteri kadar kum olmadığı gözlemlendi” (Kıbrıs Gazetesi 8 Ekim 2014).

Ulaştırma Bakanları en azından son üç yıldır ‘gözlemlemeye, BAKMAYA’ devam ediyor. Bakanların önceliği vatandaşın can güvenliği değil, kendi esenlikleri maalesef!”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir