En Ust

21 Haziran 2024

Menü Altı
Menü Altı

Kraliyet ailesinde bebek sevinci

Kraliyet ailesinde bebek sevinci

İngiltere’de Cambridge Düşesi Kate Middleton, üçüncü kez anne oluyor. Prensesin üçüncü çocuğunu beklediği haberi kraliyet kaynakları tarafından doğrulandı.

Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, “Cambridge Dükü ve Düşesi, Cambridge Düşesi’nin üçüncü çocuğunu beklediğini açıklamaktan memnuniyet duyuyor. Kraliçe ve her iki ailenin de üyeleri bu haberden mutluluk duyuyor” denildi.

Middleton’ın hamilelik nedeniyle mide bulantısı ve kusma sorunları yaşadığı, Kensington Sarayı’ndan kendisine verilen kraliyet görevlerini bu nedenle yerine getiremeyeceği de bildirildi.

Cambridge Dükü ve Düşesi’nin dört yaşındaki oğlu Prens George ile iki yaşındaki kızı Prenses Charlotte’ın yeni kardeşlerinin gelecek yılın başında dünyaya gelebileceği açıklandı.

Yeni bebek; Prens Charles, Prens William, Prens George ve Prenses Charlotte’tan sonra İngiliz tahtının beşinci varisi olacak.

Temmuz ayında Polonya’ya yaptıkları ziyaret esnasında Prenses Middleton üçüncü çocuk epsrisi yapmış, kendisine hediye edilen oyuncak sonrası teşekkür ettikten sonra eşi Prens William’a dönerek, “Daha fazla bebek yapmamız gerekecek” demişti.

Kate Middleton ve Prens William, 2011 yılında, tüm dünyadan canlı olarak izlenen görkemli bir düğün töreniyle evlenmişti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir