Menü Altı
Menü Altı

KKTC, 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda

KKTC, 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda

KKTC’den 8 firmanın da katıldığı 86’ncı İzmir Enternasyonal Fuarı, dün akşam düzenlenen törenle başladı.

Bu yılki teması inovasyon-enerji, partner ülkesi Rusya Federasyonu, onur konuğu ili Muğla olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 27 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

Dünyanın en köklü uluslararası “Genel ticaret fuarlarından biri olan “İzmir Enternasyonal Fuarı” İzmir Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’nda ziyarete açıldı.

Fuarın açılşına Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da katıldı.

Bakanlık ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın organizasyonuyla fuara bu yıl şu 8 firma katılıyor:

“Alp Enterprises Ltd., Avunduk Süt Ürünleri Ltd., Old John Trd. Ltd., Süt ve Sıvı Yağ Ürünleri Üretimi ve Paz. Koop. Ltd.” Sergiyle katılan firmalar ise; “Ayser Ltd., Bafra Gıda Ticaret Şti. Ltd., Bingöl Sanayi ve Tic. Ltd., Helvasan Ltd.”

Fuardaki KKTC standı, uluslararası firmaların yer aldığı Hol 4’te 140 m²‘lik kapalı alanda kuruldu.

Fuarda “Tahin, helva çeşitleri, süt ve meyve suyu çeşitleri, hellim, peynir, kahve çeşitleri, jeli, muhalebi tozu çeşitleri, perisgan (afroza), turşu ve macun çeşitleri, Kıbrıs tarhanası, bakliyat çeşitleri, zeytin ve zeytinyağı çeşitleri, çakızdez ve bal çeşitleri, oto bakım ürünleri, sıvı deterjan ve sıvı sabun çeşitleri, çamaşır ve ütü suları, kolonya çeşitleri” tanıtılıyor.

KKTC standına gelen ziyaretçilere broşürler dağıtılıyor, ülke ve ürünler hakkında bilgi veriliyor ve hellim, peynir çeşitleri, meyve suyu, kahve, tahin, helva, çakıztes, zeytin, turşu ve macun ikramında bulunuyor.

Açılışın ardından Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandri Novak, TC Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla beraberindeki heyet standa de KKTC standına çok kısa bir ziyarette bulundu. Heyete hellim ikram edildi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir