Menü Altı
Menü Altı

Kıb-Tek’in akaryakıt ihalesini İçkale Petrol kazandı

Kıb-Tek’in akaryakıt ihalesini İçkale Petrol kazandı

Kıb-Tek’in akaryakıt ihalesini İçkale Petrol kazandıKıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na (Kıb-Tek) 200 bin metrik ton akaryakıt temini ve taşınması için dün yapılan pazarlık usulü ihaleyi, ton başına 45 ABD Doları 9376 Cent telkif veren İçkale Petrol kazandı.

Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) açıklama yapan Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halis Üresin, “İhaleyi pazarlık usulüyle yapmak yerinde bir karardı. İyi bir yarış oldu. Doğrudan alımda 75 Dolar olan fiyat, pazarlık usulünde 45 Dolar’a düştü” dedi.

Üresin, yedi şirketten üçünün teknik nedenlerle ihaleden elendiğini, kalan dört şirketten ikinci teklif aldıklarını, bu şirketler arasında yer alan Gulf Banker Petrol’ün de kriterler nedeniyle değerlendirme dışı kaldığını belirtti.

Gerekçeli kararın yasa gereği katılımcılara, taraflara ve Kıb-Tek’e bildirileceğini söyleyen Halis Üresin, sonucun hayırlı olmasını diledi.
-İlk teklifler

İlk otrumda ton başına verilen teklifler 45 Dolar’la 60 Dolar arasında değişmiş, Gulf Banker Petrol 45 Dolar 95 Cent, İçkale 58 Dolar, Sülem Sistem 49 Dolar ve Sidereal 60. 88 Dolar teklifte bulunmuştu.

-İkinci tur teklifler

İhalede verilen ikinci tekliflerde Sidereal Lines Ltd 45 Dolar 95 Cent, Sülem Sistem Elektrik Ltd 19 Dolar 80 Cent, İçkale Sosyal Hizmetler Taşımacılık 45 Dolar 9376 Cent ve Gulf Banker Petrol 30 Dolar teklif sundu. Gulf Banker Petrol, kriterlere uymadığı gerekçesiyle değerlendirme dışı kaldı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.