En Ust

15 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

İşte UBP’nin milletvekili adayları ve seçilemeyenler

İşte UBP’nin milletvekili adayları ve seçilemeyenler

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 7 Ocak erken genel seçiminde seçmen karşısına çıkacak 50 kişilik aday listesi belirlendi.

Atatürk Spor Salonu’ndaki ön seçim kurultayında, Lefkoşa ilçesiyle ilgili sayımın da tamamlanmasıyla liste oluştu.

UBP’liler 64 aday adayından 43’ünü milletvekili olarak belirledi.  Genel başkan kontenjanı olarak da 7 aday listeye girdi.

Esat Ergün Serdaroğlu, Turgay Avcı, Hamit Bakırcı, Oğuz Ceyda, Hasan Yücelen, Erdoğan Şanlıdağ, Derviş Ekşici, Ersun Kutup’un da aralarında olduğu XXisim UBP üyelerinden adaylık için onay alamadı ve liste dışı kaldı.

Kadın adayların her ilçede listeye gerilerde girmesi de dikkat çekti.

Çift üyelik yüzünden oy kullanamayanlar arasında Hasan Taçoy da yer aldı. Seçimde en çok oyu ise Kutlu Evren’in aldığı öğrenildi.

UBP’nin milletvekili adayları ve aday adayı olup da seçilemeyenlerin listesi şöyle:

LEFKOŞA

1-Hüseyin Özgürgün (Genel Başkan)

2- Faiz Sucuoğlu

3-Ersin Tatar

4-Savaş Atakan (Kontenjan)

5-Hasan Taçoy

6-Zorlu Töre

7-Aydın Soyer

8-Olgun Amcaoğlu (Kontenjan)

9-Tahsin Ertuğruloğlu

10-Ahmet Savaşan

11- Türel Öksüzoğluları

12-Saffet Nadiri

13- Fisun Özsun

14-Emete Gözügüzelli

15-Nurcan Yardımcı

16- Ömra Can

Seçilemeyenler: Akay Yılmaz, Hasan Yücelen, Oğuz Ceyda, Hakan Fellahoğlu

GAZİMAĞUSA

1-­Sunat Atun

2-Oğuzhan Hasipoğlu

3-Resmiye Canaltay (Kontenjan)

4­-Dursun Oğuz

5-Hakan Dinçyürek (Kontenjan)

6-Hamza Ersan Saner

7-Hasan Onalt

8­-Canan Zeki

9­-Güneş Güneşoğlu

10-­Ahmet Kaşif

11-Gürsel Uzun

12-­Dürdane Acı

13­-Eylem Dolmacı

Seçilemeyenler: Derviş Ekşici, Ersun Kutup

GİRNE

1- Kutlu Evren

2­-Ünal Üstel

3­-Bulut Akacan (Kontenjan)

4­-Ahmet Arslan

5­-Özdemir Berova (Kontenjan)

6­-İzlem Gürçağ

7­-Zalihe Damdelen

8-­Selim Gökbörü

9­-Hüseyin Kayım

10-Deniz Serbest

Seçilemeyenler: Fikret Öğdü, Hasan Eratal, Cafer Barutcuzade, Esat Ergün Serdaroğlu

İSKELE

1-Nazım Çavuşoğlu

2-Önder Sennaroğlu

3-Ümit Özkıran

4-Yasemin Öztürk

5-Fatma Darben

Seçilemeyenler: Hamit Bakırcı, Turgay Avcı, İrfan Tansel Demir

GÜZELYURT

1-Ali Pilli

2-Kemal Dürüst

3-Menteş Gündüz

4-Hatice Özler Şahin

Seçilemeyenler: Cihan Kombos, Mehmet Çelebioğlu, Leyla Güneş

LEFKE

1-Aytaç Çaluda

2-Fırtına Karanfil

Seçilemeyenler: Kenan Örgen, Timuçin Pirgalıoğlu, Halil Gazi Güney, Erdoğan Şanlıdağ, Tahsin Sabit, Nadir Tahsildaroğlu

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir