Menü Altı
Menü Altı

İsrail’in yeni katliamı: 18 ölü

İsrail’in yeni katliamı: 18 ölü

İsrail ordusu, Gazze Şeridi‘nin kuzeyinde bulunan Cibaliya Mülteci Kampı‘ndaki bir sivil yerleşim alanını bombaladı

İsrail’in yeni katliamı: 18 ölü

Filistin devlet televizyonunun haberine göre, İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda “Ebu el-Kumsan”, “Ebu Dayir”, “Ebu Dan”, “Eş-Şeyh” ve “El-Aseli” ailelerinin evlerini vurdu.

18 kişinin öldüğü bilgisinin verildiği haberde, Cibaliya Mülteci Kampı’nı hedef alan bu saldırı, “İsrail’in yeni bir katliamı” olarak nitelendirildi.

Saldırının yapıldığı alandan çekilen bir videoda, yıkılan binaların enkazından insanların çıkarılmaya çalışıldığı görülüyor.

İsrail ordusu, gece boyunca Gazze’nin birçok noktasını vurmayı sürdürdü

İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin farklı noktalarına gece boyu düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar oldu.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampı’na “İsrail işgal güçlerinin gerçekleştirdiği katliamda” en az 11 Filistinli öldü, bazıları da yaralandı.

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardımanı devam ediyor.

İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri, Gazze’nin Şeyh Rıdav, Tuffah ve Şucaiyye mahallelerine, Yafa Caddesi, Gazze kenti ve Nezzale bölgesine rastgele ateş açtı.

İsrail’in, Deyr el-Belah’taki Bureyc Mülteci Kampı ile Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde yerinden edilmiş bir grup insanı hedef alması sonucu ölen ve yaralananlar oldu.

İsrail güçleri, Batı Şeria’da 2’si çocuk 4 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria’da çıkan olaylarda açtıkları ateş sonucu 2’si çocuk 4 Filistinli yaralandı.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, sağlık ekipleri, Nablus kenti yakınlarındaki Beyta beldesinde İsrail güçleriyle çıkan olaylarda gerçek mermiyle yaralanan 3 Filistinliye müdahale etti.

Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği 13, 17 ve 18 yaşındaki Filistinliler, hastaneye sevk edildi.

Batı Şeria’nın kuzeyindeki Kalkilya kentine bağlı Ceyus beldesinde Ayrım Duvarı yakınlarında da bir Filistinli, İsrail güçleri tarafından vuruldu.

Yaralı Filistinli, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye nakledildi.

Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 197 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail güçleri, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ni yoğun şekilde bombalarken işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de düzenlediği baskınlarda, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Kaynak: AA

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir