Menü Altı
Menü Altı

Hasan Karlıtaş: Milli Havaalanı’nı yeniden kurduk PR’ı ile ortaya atmak yanlış

Hasan Karlıtaş: Milli Havaalanı’nı yeniden kurduk PR’ı ile ortaya atmak yanlış

Lefke Turizm Derneği Asbaşkanı Hasan Karlıtaş, Mavi Girne Hava Yolları isminin Türkiye’de kurulan ‘Mavi Gök Avation-MGA’ isminden türediğini ifade etti. Karlıtaş, bu şekilde yurtdışı bağlantılı operasyonların yıllardır KKTC’de olduğuna ve bunun iyi bir şey olduğuna dikkatleri çekerek, “Bunu Milli Havaalanı’nı yeniden kurduk PR’ı ile ortaya atarsak, yanlış olan o olur…” dedi.

Lefke Turizm Derneği Asbaşkanı Hasan Karlıtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mavi Girne Hava Yolları adının Türkiye’de Anex Tur tarafından kurulan ve ciddi turizm potansiyeli olan ‘Mavi Gök Aviation-MGA’ isminden türetildiğini ve ‘Mavi Girne’ olarak kopya şeklinde kullanıldığını kaydetti.

“MİLLİ HAVAALANI’NI YENİDEN KURDUK PR’I ORTAYA ATMAK YANLIŞ”

Karlıtaş, bu şekilde yurtdışı bağlantılı operasyonların yıllardır KKTC’de zaten var olduğunu kaydederek, bunun iyi bir şey olduğundan bahsetti. Karlıtaş, “Ancak bunu milli havayolunu yeniden kurduk PR’ı ile ortaya atarsak, yanlış olan o olur…” dedi.

“MAVİ GÖK, MAVİ GİRNE’YE UYARLANARAK BEKLENTİ YARATILIYOR”

Bu yapılanın ise ‘KTHY’ veya milli havaalanı olmayacağını ifade eden Karlıtaş, bu yapılanın ‘Mavi Gök’ (MG) isminin kısaltılmasının Mavi Girne’ye uyarlanarak beklenti yaratıldığını ve KKTC’ye özgü bir model vaziyetinde deneme olduğunu kaydetti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir