Menü Altı
Menü Altı

Güney Kıbrıs’tan notam

Güney Kıbrıs’tan notam

Rum Yönetimi’nin, geniş çaplı bir uluslararası arama-kurtarma tatbikatı için Baf’ın güneybatısında, Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemisinin araştırmaları için bağlanmış bölgenin büyük bölümünü de içine alan bir alan için notam yayımladığı haber verildi.

Fileleftheros, “Barbaros’un Üzerinde Çok Uluslu Tatbikat… Türk Sismoloji Gemisi Ayrıldı Ama Geri dönüyor” başlıklı haberinde, Rum Yönetimi’nin notam yayımladığı çok uluslu tatbikatın cuma günü icra edileceğini yazdı.

Habere göre cuma sabahı başlayıp öğlene kadar devam etmesi planlanan çok uluslu tatbikat için çarşamba günü yayımlanan notam ile Baf’ın (Dimi köyü karşısı) 5 deniz mili açıklarından başlayıp güneydoğu istikametinde 70 deniz mil uzunluğunda ve kuzeybatı istikametinde 50 deniz millik genişliğindeki alan bağlandı.

Rum Yönetimi bunun paralelinde Larnaka körfezi açıklarında da arama-kurtarma tatbikatı icra etmek için de ikinci bir notam yayımladı.

Gazete Barbaros Hayreddin Paşa gemisinin hafta başında bölgeden ayrılarak Antalya körfezine yöneldiğini ancak Rum Yönetimi’nin çok uluslu tatbikatının başlamasından önce Baf’ın kuzeybatı bölgesine dönmesinin beklendiğini de haberine ekledi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir