Menü Altı
Menü Altı

Girne’de eylem: “Uykularımızı kaçırıyorsunuz”

Girne’de eylem: “Uykularımızı kaçırıyorsunuz”

KKTC’nin Almanya Fahri Temsilcisi, tanınmış müzik sanatçısı Turgay Hilmi öncülüğünde bir grup vatandaş, çıkardığı gürültüden rahatsız oldukları Girne’deki Lord’s Palace Hotel diskosunu eylemle protesto etti.

Eylem bugün saat 19.00’da otel önünde yapıldı.

Akerdeon çalarak Kamran Aziz’in “Kıbrıs bir ada mıdır” şarkısını söyleyen Turgay Hilmi’ye eyleme katılanlar da eşlik etti.

Turgay Hilmi, eylem sırasında yaptığı konuşmada, Lord’s Palace Hotel yetkililerine “uykularımızı kaçırıyorsunuz” diye seslendi

Eylemde taşınan dövizler ve sloganlarla, ses kirliliği protesto edildi, bildiriler dağıtıldı.

“Uykularımızı kaçırıyorsunuz”

Turgay Hilmi, eylem sırasında yaptığı konuşmada, Lord’s Palace Hotel yetkililerine “uykularımızı kaçırıyorsunuz” diye seslendi.

Evlerinde kapı ve pencereleri kapatsalar bile konuşamadıklarını, duramadıklarını belirten Hilmi, bu yüzden otelle ilgili olumlu görüş belirtme fırsatı yaratılmadığını anlattı.

Gürültünün haksızlık olduğunu vurgulayan Turgay Hilmi, “Geceleri diskoteğinizden çıkan müzik sesi gürültüye dönüşüyor. Ciklos’tan tutun, Bellapais, Ozanköy, Çatalköy’de gürültünüz sabaha kadar dayanılmaz bir işkenceye dönüşüyor” dedi.

“Müzik ruhun gıdasıdır ama…”

Diskodaki eğlencenin kendileri için işkenceye dönüşmemesini istediklerini vurgulayan Hilmi, “Müzik ruhun gıdasıdır ama Lord’s Palace Otel diskosu geceleri yaptığı gürültüyle müziği zehre döndürüyor. 60 desibelden itibaren ses, insan sağlığına zararlı olmaya başlıyor. Sizin kullanmakta olduğunuz ses sistemi 138-142 desibele kadar çıkıyor” diye konuştu.

Devlet makamlarına geceleri ulaşamadıklarını, polisin ise yetkisizi olduğu için müdahale  yanıt vermediğini kaydeden Hilmi, “Sonuçta mağdur olan bizleriz. Bütün makamları halkın sağlık ve huzurunu koruyacak önlemleri acilen almaya çağırıyoruz. Komşu otellerdeki müşteriler sayenizde tatillerini yarıda kesip ülkeden ayrılıyorlar. Ülkelerine dönünce hakkımızda ne yazdıklarını siz düşünün” dedi.

Turistlerin gürültü yüzünden kaçtığını savunan Turgay Hilmi, ses ve çevre kirliliğine karşı denetim istediklerini vurguladı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir